Po vypití kávy z automatu oslepla a upadla do bezvědomí: V nápoji plavali brouci, kteří ho kontaminovali

Záchranka bezvládnou ženu bojující o život urychleně převezla do nejbližší nemocnice, kde skončila na jednotce intenzivní péče. Bylo štěstí, že incident přežila.

i Zdroj fotografie: JIP / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Oblíbené nápojové automaty nemusí do kelímku načepovat jen vybraný lahodný nápoj. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila letuška, která si na letišti v Palma de Mallorca v jednom takovém koupila kávu. Krátce poté, co ji vypila, oslepla. Dostala prudkou alergickou reakci a upadla do bezvědomí. Záchranáři ji převezli do nemocnice, kde skončila na jednotce intenzivní péče. Ukázalo se, že káva byla kontaminovaná hmyzem.

V kelímku s kávou byl odporný hmyz

Na děsivý zážitek, který se odehrál na konci dubna, jednadvacetiletá letuška nejspíš nikdy nezapomene. Poté, co vypila asi půl kelímku kávy z automatu na letišti, dostala život ohrožující anafylaktický šok. Podle španělského webu UltimaHora jí otekl obličej i hrdlo tak, že nemohla dýchat. Přestala vidět a upadla do bezvědomí. Přivolaní letištní zdravotníci ženě podali adrenalin a urychleně ji transportovali do nejbližší nemocnice.

Hmyz na balení mouky v prodejně Billa

Jana z Prahy si šla nakoupit do Billy. Když si prohlédla regály s moukou, nevěřila svým očím. Byly plné brouků

Na jednotce intenzivní péče žena strávila 36 hodin. Zrak se jí naštěstí vrátil. Když se probrala z bezvědomí, svěřila se, že jí osudná káva z automatu nijak zvlášť nechutnala. Po pár locích jí začalo být špatně. Sundala proto z kelímku víčko a nemohla uvěřit vlastním očím, co v něm bylo. „Uviděla jsem v té kávě tykadélka a křidélka. Po chvíli jsem řekla mému příteli, že nevidím,“ cituje španělský server otřesenou ženu.

Drobné za kávu jí firma chtěla vrátit

S největší pravděpodobností nakonec z incidentu naštěstí vyvázne bez vážnější újmy na zdraví. Když se ale do nemocnice dostala, její život visel na vlásku. „Když mě přivezli do nemocnice, tak příteli řekli: Buďte rád, že žije,“ dodala letuška s tím, že když se v nemocnici probrala a všude byly hadičky, měla velké obavy. Po propuštění se rozhodla, že to nenechá jen tak být, aby se něco podobného už nemohlo stát.

Sestra na jednotce intenzivní péče iZdroj fotografie: Depositphotos

Zavolala do společnosti Deli Corner, která automat provozuje. „Řekli mi, že mi těch 50 centů, které mě káva stála, vrátí,“ řekla letuška serveru TheNewYorkTimes. „Udělala jsem to v dobré víře, že se to nestane jinému člověku, řekla jsem jim, že nechci peníze, jen aby s tím něco udělali,“ poznamenala. Podle webu se rodina ženy obrátila na policii. Podala na letiště stížnost s tím, že přítomnost brouků ve špatně udržovaném automatu je trestným činem proti veřejnému zdraví.

Co si myslíte o čistotě nápojových automatů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články