„Kamarádka mi řekla, abych šla na potrat, jinak už mě nikdy nechce vidět,“ píše Anna. Spousta lidí s tím naprosto souhlasí

Při plánování perfektního svatebního dne zacházejí některé budoucí nevěsty někdy až do extrémů. Žádají po ostatních hostech věci, které by samy nejspíš nikdy neudělaly.

Kamarádky se dohadují i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každá nevěsta si přeje, aby její svatební den byl dokonalý. Všechno musí probíhat podle plánu a bezproblémově. Na druhou stranu přílišná urputnost by se neměla přehánět. Může se totiž stát, že kvůli potížím kolem jediného dne může skončit dlouholeté přátelství. Vyprávět by o tom mohla čtenářka DámskéhoDeníku Anna z Děčína. „Kamarádka mi řekla, že chce dokonalou svatbu i družičku. Moje těhotenství nedokázala přijmout,“ napsala nám do reakce.

Otěhotněla rok před svatbou

Se svou nejlepší kamarádkou Ivetou se paní Anna zná už od školy. Vyrůstaly spolu skoro jako sestry a dlouhé roky měly skvělé přátelství. „Moc jsem jí to přála, když mi radostně oznámila, že se bude vdávat. To jsem ale netušila, že tehdy vlastně začal konec našeho kamarádství,“ vypráví čtenářka. Na její svatbě byla Iveta její družičkou. Bylo nemyslitelné, že by to tentokrát bylo jinak. „Požádala mě, zda budu družičkou, a samozřejmě jsem byla nadšená,“ dodala Anna.

nevěsta

Roky přátelství skončily kvůli tomu, co si kamarádka vzala na její svatbu: „Jak ji mohlo napadnout zvolit světlé šaty?“

Svatba se plánovala dlouho dopředu a měla být perfektní. Obě kamarádky spolu probíraly vhodné místo, jídlo na hostině a posílaly si fotografie svatebních šatů i výzdoby. Všechno bylo dobře rozjeté. Jenže pak čtenářka jako zázrakem otěhotněla. „Asi rok před svatbou jsem to zjistila. Vždycky mi říkali, že nemůžu mít děti, a tak jsem byla štěstím bez sebe. Myslela jsem si, že Iveta bude taky,“ řekla Anna s tím, že se ale šeredně mýlila.

Chtěla po družičce, aby šla na potrat

Kamarádka z toho ale nebyla nadšená. „Hned mi vpálila, že budu ve stresu, tlustá, a jak chci shánět na poslední chvíli šaty, když ostatní je budou mít už dávno,“ podotkla šokovaná čtenářka. Takovou reakci nečekala. Ale to nejhorší teprve mělo přijít. „Pak prohlásila, že jsem asi zapomněla, že je to svatba bez dětí. A nakonec řekla něco, co mě dostalo do kolen. Prý pro mě bude lepší, když půjdu na potrat. Myslela jsem si, že špatně slyším,“ svěřila se paní Anna.

iZdroj fotografie: Freepik

Nemohla uvěřit tomu, co po ní nejlepší kamarádka žádá jen kvůli svatbě. Pro jistotu se ještě ujistila, že slyšela dobře. „Suše mi zopakovala, že svatba proběhne hladčeji, když žádné dítě nebude. A jakoby mi dala ultimátum. Buď půjdu na svatbu, nebo se stanu matkou a už mě nechce nikdy vidět,“ napsala znechucená čtenářka. V té chvíli přátelství skončilo. Někteří lidé z okolí obou žen souhlasí s tím, že nevěsta má právo si svůj den užít a klást si podmínky, většina ale tvrdí, že je sobecká a odporná.

Jak byste se zachovali v podobné situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články