Kadeřnice nevěřila vlastním očím, když do jejího křesla usedla zavšivená holčička. Likvidace zamořených vlasů trvala 9 hodin

Na hlavě měla 12letá dívka otravné parazity půl roku. Tak velké kolonie vajíček kadeřnice ve své kariéře neviděla. Vši lezly na hlavě i na krku, dítě je mělo i na oblečení.

i Zdroj fotografie: S vědomím Rachel Maroun
                   

Kadeřníci jsou zvyklí na podivná přání zákazníků i na zdravotní problémy, které mohou se svou kšticí mít. Ale žádný z nich si nepřeje, aby do jeho křesla usedl člověk se zavšivenou hlavou. Přesně to se stalo 21leté Rachel Marounové z australské Sydney. Dvanáctiletá dívka, o kterou se kadeřnice postarala, měla vlasy zamořené parazity tak moc, že to Rachel označila za nejhorší případ, s nímž se ve své kariéře setkala.

Z množství vší byla kadeřnice šokovaná

Vši, které měla dívka ve svých hustých vlasech, se snažili rodiče zlikvidovat sami. Bojovali s nimi půl roku, ovšem bez výsledku. Nakonec se rozhodli vyhledat pomoc profesionálů. Když Rachel poprvé uviděla vlasy holčičky, byla v šoku. Vši dívce lezly po celé pokožce hlavy, na krku a po oblečení. „Byla jsem velmi překvapená, když jsem viděla, jaké množství vajíček se v jejích hustých vlasech ukrývá,“ řekla Rachel.

Podle zavedeného postupu by kadeřnice sáhla po strojku a vlasy oholila. V případě 12leté dívky to však Rachel nepovažovala za dobré řešení. Pro dítě v pubertě by mohlo být frustrující, kdyby na nějaký čas přišlo o vlasy. „Normálně by se to nejlépe vyřešilo kompletním oholením, ale 12leté holčičce jsem nechtěla brát její krásu,“ vysvětlila své pohnutky australská kadeřnice.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vši z hlavy holčičky odstraňovala 9 hodin

Rachel se rozhodla pro postupné vyčesávání a ošetřování vlasů. Odstranění vší trvalo asi devět hodin. Nebylo možné to udělat jen při jedné návštěvě. Celkem musela dívka do křesla kadeřnice usednout třikrát. „Na každé schůzce jsem strávila asi tři hodiny česáním jejích vlasů. K některým místům jsem se při prvním ošetření nemohla ani přiblížit. Nad uchem měla plno vajíček, což způsobilo slepení vlasů,“ popisuje Rachel.

Nakonec se trpělivé kadeřnici podařilo během několikahodinových návštěv dívčiny vlasy odvšivit. „Trvalo to, ale řídila jsem se tím, co dívce vyhovovalo. A povedlo se,“ dodala Rachel. Ze zákroku, kdy extrémní vší zamoření odstraňovala, natočila Rachel video na TikTok. Nasbíralo přes 23 miliónů zhlédnutí a 648 tisíc lajků. Někteří uživatelé sítě napsali v komentářích, že pocítili svědění na hlavě. Zákrok kadeřnice ocenili.

@trashywashyy Like nearly 8 hours of work ? Lmk what you think ? 💪🏼 #licetok #satisfying #licepopping #headlice #trashywashyy ♬ original sound – Rach

Zdroj: TrashyWashyy

Co říkáte na extrémní zavšivení dívky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články