Josef Abrhám ani rok po smrti neleží v hrobě. Kolem rodinného „trojhrobu“ je navíc neskutečný binec, stěžují si lidé

Oblíbený hvězdný herec už tu s námi není více než rok. Jeho urna však stále není uložena v rodinném hrobě v Kunovicích, odkud pocházel.

i Zdroj fotografie: Martin Pauer / Creative Commons / CC BY-SA
                   

S milovanou Popelkou, Libuší Šafránkovou, už jsou společně na věčnosti více než rok. Rodinný hrob v Kunovicích na Uherskohradišťsku však stále zeje prázdnotou. Urnu s ostatky Josefa Abrháma má zatím stále jeho syn a na její uložení se teprve chystá. Místní potvrdili, že se pracovalo na úpravě rodinného hrobu. Mrzí je však, že se zde Pepíkovi nemohou poklonit.

Hrob nechala jeho sestra upravit

Obyvatelé Kunovic by rádi vyjádřili úctu jejich slavnému rodákovi. Prozatím však v rodinném hrobě leží pouze rodiče Josefa Abrháma, který zemřel již před rokem. Jeho sestra Boca Abrhámová nechala rodinný hrob upravit. Pověřila firmu, která hrob restaurovala. Je teď osázen rostlinami a obsypán bílými kamínky. Kameník také opravil velkou kamennou mísu zdobící střed hrobu.

Toho si všiml i jeden z místních, který úpravu hrobu pochválil. Vzápětí však dodal, že hrob je zasypán jehnědy ze stromů, a tak i když je spravený, stále je kolem něj binec. Paní Boca Abrhámová slíbila, že firmu, která má na starost péči o rodinný hrob, kontaktuje, aby hrob očistili. Sama se už špatně pohybuje a přiznává, že více již dělat nemůže.

Kdy bude urna uložena, se zatím neví

Urnu s popelem má její synovec Josef Abrhám mladší. Ani ona však neví, kdy se chystá urnu do rodinného hrobu uložit. Bratr si však přál být pohřben se svými rodiči a ona doufá, že se tam jednoho dne společně všichni setkají. Není však podle ní až tak podstatné, kdy se to stane. Synovce se tedy v tomto ohledu zastává a věci nechává na něm.

urna na pohřbu iZdroj fotografie: Freepik

Zdá se tak, že místní si budou muset ještě nějakou dobu na urnu s ostatky jejich slavného rodáka počkat. Ale snad to bude brzy. Ostatní si však Josefa Abrháma budou připomínat především v jeho slavných rolích, ve filmech jako Vrchní, prchni!, Marečku, podejte mi pero! nebo Slavnosti sněženek. Tato česká klasika se nikdy neomrzí a slavný odkaz bude žít dál.

Jak vzpomínáte na herce Josefa Abrháma?

Zdroj: Blesk
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články