Jiří Bartoška je na tom špatně. Kvůli zdravotním problémům za ním musel lékař přijet i na KVIFF

Řada tradičních procedur vyhlášené filmové přehlídky v západočeské lázeňské metropoli se musela obejít bez prezidenta festivalu. Oblíbený herec se potýkal se zdravotními problémy.

Prezident filmového festivalu Jiří Bartoška i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Téměř tři dekády je jméno herce Jiřího Bartošky (76) úzce spojeno s prestižním filmovým festivalem. Ten každý rok přiláká do Karlových Varů spoustu tuzemských celebrit i hvězd světového formátu. Letos nechyběly hollywoodské superstar Russell Crowe, Ewan McGregor nebo Robin Wrightová. Hrozilo ale, že festival zmešká jeho prezident. Na vině byly zdravotní problémy, které šarmantního sympaťáka sužují.

Ošetřující lékař dorazil na festival

Před startem filmové přehlídky byl Bartoška téměř tři týdny v nemocnici kvůli komplikacím spojeným s virózou. Při zahájení festivalu chyběl na obligátním červeném koberci, ale na slavnostním večeru se už objevil. Údajně bylo vidět, že má v ruce zavedenou kanylu. „Užívám si to. Byl jsem dlouho v nemocnici. Tělo je líné, ale zaplaťpánbůh, že jsem byl propuštěn a můžu být tady v Karlových Varech, to je pro mě důležité. Chvílemi to vypadalo, že to nestihnu. Snažím se odpočívat a cítím se dobře,“ řekl Bartoška CNN Prima News.

Léčba akutních problémů oblíbeného herce měla skončit první červencový víkend, kdy festival už běžel na plné obrátky. „Ještě před pátečním zahajovacím ceremoniálem měl naplánovanou další kapačku. Motolská nemocnice se na ní domlouvala s karlovarskými kolegy,“ cituje server Extra důvěryhodný zdroj. Hercův ošetřující lékař Robert Lischke ale zřejmě nechtěl nic ponechat náhodě. Na stav šéfa festivalu dohlížel přímo v Karlových Varech, kde se zúčastnil i přednášky, která se mimo jiné týkala cystické fibrózy.

Síly prezident čerpá v Andělské Hoře

Podle ohlasů návštěvníků festivalu bylo zjevné, že Bartoška nebyl v ideální kondici. Festivalový maraton ho prý vyčerpává, takže přijížděl do lázeňského města jen na pár minut a pak se nechal odvézt domů. Nejen během filmové přehlídky hledá herec útočiště na své chalupě v Andělské Hoře nedaleko Karlových Varů. V luxusním moderním víkendovém sídle zvaném Engel House, které dokonale zapadá do rázu krajiny a má také desetimetrový venkovní bazén, Bartoška čerpá síly.

Není to poprvé, co populárního herce zradilo zdraví. Před několika lety se dokonce dozvěděl, že má rakovinu mízních uzlin. Nemoc lékaři odhalili včas a nasazená léčba byla úspěšná. Bartoška neztratil pozitivní přístup, který je u pacientů s onkologickými problémy důležitý. „Člověk má ten život napsaný v ruce. Ta ruka je barevná a nejde ji žiletkou poopravit. 76 let je věk, kdy se umírá. Podle statistiky bych měl být mrtvý,“ řekl herec během festivalu Blesku.

Co říkáte na nejprestižnější tuzemský festival?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články