Učitelky malému Toníkovi zakázaly použít inhalátor. Teď svého činu trpce litují

Pokud je člověk nemocný, vždy by měl mít u sebe léky, které v případě nouze může použít. Tento chlapec ale podobnou možnost neměl, jelikož jeho léky byly zamčené v ředitelně.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jakmile je u dospělého člověka nebo u dítěte diagnostikováno jakékoliv onemocnění, dostává pacient od lékaře rady, jak s nemocí zacházet, a také se dozví, zda musí brát nějaké léky. Hodně lidí na světě se léčí s astmatem, u kterého je nutné, aby měl u sebe pacient inhalátor. Toto malé zařízení může podobně nemocným lidem i zachránit život, když dostanou záchvat. Tento chlapec však neměl možnost svůj inhalátor použít, jelikož byl zamčený v ředitelně.

Astma se může objevit i u dětí

Pokud se člověk léčí s astmatem, znamená to, že má zánětlivé onemocnění a zvýšenou dráždivost průdušek. Astma se projevuje tlakem na hrudi, obtížným vydechováním a objevit se může také dráždivý kašel v noci nebo pískot při výdechu. Pacienti by u sebe měli mít vždy inhalátor, ve kterém je látka, která jim může zachránit život, ale tento chlapec svůj inhalátor musel odevzdat do ředitelny, protože vedení školy rozhodlo, že děti u sebe nemohou mít léky.

Malý chlapec s astmatem

Mnoho lidí netuší, jaké to je, když někdo dostane astmatický záchvat. Společnost by se měla neustále učit o tom, jak se zachovat v případě, že si u někoho všimnou zdravotních obtíží, protože díky tomu mohou i někomu zachránit život. Tato škola se ale rozhodla brát osudy dětí do svých rukou a léky zamykala do ředitelny. Malý chlapec jménem Tony Gibbonse (12 let) trpěl dlouhodobě astmatem, a i když se jeho matka snažila, aby mu inhalátor učitelé nechali, nikdy se s nimi nemohla domluvit.

iZdroj fotografie: Unsplash

Tony byl vždy veselý a plný energie, hodně se zajímal o motorky a miloval procházky do lesa. Jediné, co jej občas trápilo, bylo jeho astma, kvůli kterému u sebe musel nosit neustále inhalátor, kdyby jej přepadl záchvat. Vedení školy, do které chodil, to ale vidělo jinak. Děti, které braly jakékoliv léky, je musely odevzdat do ředitelny, kde byly pod přísným dohledem. Toto rozhodnutí se ale stalo osudné pro malého Tonyho.

Astmatický záchvat na fotbalovém hřišti

Jednoho dne se Tony společně s ostatními spolužáky vydali na fotbalové hřiště hned vedle školy a těšili se na to, jak si zahrají fotbal. Při hře dostal Tony astmatický záchvat a rychle potřeboval inhalátor. Ten byl zamčený v ředitelně, a i když se pro něj jeden ze spolužáků rychle vydal, nestihl to. Tony umřel a nepodařilo se jej oživit. Tento příběh se začal řešit a dostal se i mezi ostatní lidi. Od té doby se jeho maminka ještě více snažila prosadit to, aby ostatní děti u sebe mohly mít inhalátor, a nakonec se jí to podařilo.

Co si myslíte o nařízení školy, které chlapce stálo život?

Zdroj: TheGuardian
Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články