Odhalte své zvířecí alter ego a zjistěte váš optimální denní režim. Spát se vám bude jako v bavlnce. Jste medvěd, lev, vlk, nebo delfín?

Lékaři vám mohou poradit, jak můžete zlepšit své zdraví a energii potřebnou pro každodenní činnosti, pokud znáte svůj typ spánku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Možná vám to bude znít jako zvláštní otázka, ale znáte své spánkové zvíře? Podle jednoho doktora je tato otázka důležitá pro pochopení toho, jak zlepšit své zdraví a pohodu. Každý člověk má jiné biologické hodiny, a proto každý funguje nejlíp v jiné době. Někomu se nejlépe pracuje v noci a jiný je zase ranní ptáče.

Prvním zvířetem je medvěd

Jak už jste možná čekali, medvědi jsou velcí spáči. Rádi si zdřímnou a dost často se probouzejí tak trošku dezorientovaní. Stejně jako medvědi, tito lidé jsou nejaktivnější ve dne a v noci nejradši jen spí. Optimální doba spánku medvědů je přibližně osm hodin a více. Pokud jde o jídlo, medvědi jedí po celý den a často mívají vysoký BMI. Pokud patříte k medvědům, doporučujeme vám vstát kolem 7. hodiny ráno a jít spát okolo 11. hodiny večer.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Druhé zvíře je delfín

Když se podíváte na delfína, který vyskakuje z vody, určitě vás napadne, že musí mít neomezené množství energie. Jenže lidští delfíni jsou spíše nervózní a docela špatně se jim usíná. Jsou to inteligentní jedinci a velicí perfekcionisté. V přírodě mohou tato zvířata odpočívat pouze jednou polovinou mozku. Tito lidé rádi cvičí a mají nízký BMI, ale trpí neustálou únavou. Měli byste chodit spávat nejpozději o půlnoci.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Třetí zvíře je vlk

Vlk v přírodě je nebojácné zvíře, které neustále loví svoji kořist. Nikdy ale neloví sami, loví vždy ve smečkách. Vlci jsou úplně nejživější v noci a únava je nedopadne ani po půlnoci. Hlavně po setmění mají největší chuť k jídlu. Lidé, kteří jsou podobní právě vlkům, jsou intuitivní, kreativní a emocionální. Doporučuje se, aby si tito lidé nastavili raději dva budíky a měli pozdější večeři.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Poslední je lev

Lvi bývají motivovaní a brzy vstávající, jsou to ranní tvorové. Probouzí se plni energie a bývají ihned připraveni k jídlu. Bývají nejproduktivnější v brzkých ranních hodinách, později odpoledne už se totiž cítí unavení. Tito lidé jsou dobrými řediteli a vedoucími. Před večeří by měli cvičit a chodit spát by měli nejpozději okolo půl jedenácté večer. A co vy, jste delfín nebo spíše vlk?


iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj: CountryLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 463 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
10 rostlin ideálních do rodin s dětmi a domácími mazlíčky. Jsou naprosto bezpečné, pozor na ty jedovaté
Události247.cz
Rodící se vládní koalice chce změnit boj s covid-19. Už jsou jasné první obrysy
JakZdravě.cz
Máte oteklé oči, zažívací potíže, či zapomínáte? Přehlížené signály brzy vyústí v závažné zdravotní komplikace
VědaŽivě.cz
Jupiter zachránil Zemi před pádem obřího vesmírného objektu. Jeho úloha pro lidstvo je nenahraditelná