I parfém za 150 Kč může vonět celý den. Problém je v tom, že ho skoro nikdo neumí správně aplikovat

S těmito triky významně prodloužíte výdrž svého parfému. Díky nim budete dlouho vonět za každé situace.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Většina lidí vlastní nějakou vůni nebo parfém a je zcela jedno, jestli se jedná o mladou ženu, muže nebo seniora. I starší lidé se voní a primárně to dělají tehdy, když mají jít na nějakou oslavu či k lékaři. Jestliže se i vy pravidelně voníte, ale vůně na vás nevydrží dlouho, může to být způsobeno nekvalitním parfémem nebo jeho špatným používáním. Existuje však několik triků, jak prodloužit výdrž vůně.

Kam aplikovat parfém

Parfém nebo vůni byste měli vždy dávat na hodně prokrvená místa. Příkladem tedy může být prostor za ušima, spánky, vnitřní strana zápěstí, dekolt, krční tepny, loketní / podkolenní jamka nebo jiné místo, které se vám zdá vhodné. Na těchto místech se parfém hezky uchytí a zároveň se bude během dne postupně uvolňovat. Vy tak budete krásně vonět po celý den.

Je také rozdíl, zda používáte parfém v zimě či v létě. Jestliže po celý rok, není na tom nic špatného, ale musíte myslet na to, že během léta se parfém mnohem rychleji odpaří. Pokud budete na kůži ještě před jeho aplikací používat vazelínu, zachráníte se před velkou spotřebou parfému a nemusíte se vonět několikrát za den. Během horkých dnů je dobré vůni aplikovat i na oblečení, kde bude produkovat příjemnou vůni, zatímco z vašeho těla se již odpaří.

Rychlé odpařování parfému

Pokud si pozorně přečtete zadní stranu krabičky parfému, měla by zde být informace o tom, abyste vůni uschovali před sluníčkem. To samé platí i ve chvíli, kdy si ji aplikujete na tělo. Slunce je totiž velkým nepřítelem všech parfémů. Když se tímto heslem nebudete během horkých dnů řídit, velice rychle z vás vůně vyprchá. Nejlepší variantou, jak na sobě udržet parfém déle, je vrstvení. Výše byla zmíněna vazelína, pokud ji však doma zrovna nemáte, lze použít i tělový krém.

iZdroj fotografie: Pixabay

Správné skladování parfému

Aby vůně neztratila své původní vlastnosti a udržela si příjemnou vůni, kvůli které jste produkt kupovali, je nutné parfém správně skladovat. Nikdy ho nevystavujte slunečnímu záření a vysokým teplotám. Nejlepší volbou je pokojová teplota, klidně můžete vůni umístit do koupelnové skříňky, kde budete mít parfém vždy po ruce. Také se jedná o místnost, kde se častěji větrá, nebo odvětrává, takže nebudete dusit právě nastříkaným parfémem jiného člena rodiny, například v obývacím pokoji.

Nanášení parfému není věda

I když by se mohlo zdát, že používání parfému není žádná věda, mnoho lidí dělá při jeho aplikaci velkou chybu. Je potřeba parfém vždy pouze nastříkat. Jakmile se dostane na vaši pokožku, už ho neroztírejte. Někdy si lidé nanesou parfém na vnitřní stranu zápěstí, a poté ho rozetřou i na druhou ruku. Raději vůni stříkněte na jednu ruku a pak na druhou. Vůně tak bude mít lepší efekt i výdrž.

Jaké triky pro delší výdrž parfému máte vy?

Zdroj: VentVenir
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články