Nejvyšší žena světa absolvovala první let. Dopravce pro ni musel část letadla speciálně upravit

Nejvyšší žena světa podstoupila své další poprvé. Letěla z Istanbulu až do Kalifornie. Její let však musel být speciálně upraven.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na palubě letu turecké letecké společnosti Turkish Airlines došlo k velmi neobvyklé situaci. Letušky musely kvůli speciální pasažérce přeorganizovat rozmístění až šesti sedadel v kabině. Speciální pasažérkou je nejvyšší žijící žena světa jménem Rumeysa Gelgi. Nastoupila na palubu letu z jejího rodného Turecka do San Franciska.

Guinessova kniha rekordů

Pětadvacetiletá žena měří neuvěřitelných dvě stě patnáct centimetrů. Neobvyklá výška je způsobena Weaverovým syndromem, který způsobuje přerůstání kostí. Jde o vzácné genetické onemocnění. Díky němu však byla žena zapsána do Guinessovy knihy rekordů. Rumeysa je počítačová programátorka a také obhájkyně veřejných práv. V tomto duchu se nesl i její první let.

Svou cestou chtěla upozornit na nedostačující přizpůsobení leteckých společností vůči speciálním klientům, jako je ona sama. Snaží se šířit pozitivní názory na různé lidské odlišnosti. Letušky musely z vnitřního prostoru letadla odstranit šest běžných sedadel, aby se na palubu vešla Rumeysa i se svými speciálními nosítky, která jí umožnila hladce překonat třináctihodinový let.

Pozitivní zkušenost

Invalidní vozík ostatně používá i ve svém normálním životě na pevnině. Celý zářijový let a zkušenost s leteckou společností shrnula na svém instagramovém profilu v jednom příspěvku. Let popsala takto: Bezchybná cesta od začátku až do konce. Rozhodně to nebyl můj poslední let.“ Kromě toho pochválila letecký a zdravotnický personál, který u letu asistoval.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený RUMEYSA GELGI (@rumeysagelgi)

Jak bylo již zmíněno, cesta této mimořádně vysoké mladé dámy otevřela otázku zpřístupnění letecké dopravy pro každého. Letecké společnosti označily za kořen problému nedostatek místa, který je v letadle velmi těžce řešitelný. Turkish Airlines uvedla, že je velmi ráda za pozitivní zkušenost a recenze Rumeysy Gelgi.

Jaký máte názor na takové zpřístupnění letecké dopravy?

Zdroj: CNN
Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat