Tři vědecky prokázané způsoby, jak zvýšit IQ vašich dětí a jejich šanci na úspěch. Nestojí téměř nic

IQ je zkratka pro inteligenční kvocient. Ten díky testům určuje inteligenci člověka v porovnání s ostatními lidmi v populaci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mezi rodiči panuje mnoho tipů, jak podpořit rozvoj dítěte. Ve velkém množství informací je ale mnohdy těžké poznat, které jsou prospěšné a které naopak mohou uškodit. Je tedy dobré, když se rady ohledně našich dětí opírají o vědecké studie. Díky nim totiž máme jistotu, že tyto rady opravdu fungují. K některým takovým objevům došel i behaviorální psycholog Bryan Roche. 

Blogový příspěvek na webu je vědecky prokázán

O své poznatky se dělí na svém vlastním blogu Psychology Today. V příspěvku uvádí několik tipů, které mohou pomoci zlepšit funkce mozku. Unikátní na nich je, že mohou být aplikovány v jakémkoliv věku a vždy budou mít potřebný účinek. Pokud těchto pár tipů budeme dodržovat u svých dětí, mohou díky nám dosáhnout lepších výsledků ve škole. Nejedná se o nijak časově ani finančně náročné metody, praktikovat je tedy může každý rodič. 

iZdroj fotografie: Pexels

Důležitou složkou pro podporu našeho mozku jsou omega 3 mastné kyseliny. Ty obsahuje hlavně rybí olej. Zlepšuje nejen mozkovou funkci, ale také brání naše tělo před kardiovaskulárními chorobami. Jelikož je pro mozek tato látka opravdu prospěšná, je obsažena i v mateřském mléce, a do těla dítěte se tak dostává již od jeho narození. Následně je potřeba ji doplňovat, protože kojenecká strava již tuto složku neobsahuje. 

Pokud budeme s dětmi denně mluvit, budou chytřejší 

Roche na základě svých studií doporučuje, aby děti začaly co nejdříve konzumovat nejen ryby, ale také brokolici a špenát. Zdrojem omega 3 mastných kyselin jsou dále vlašské ořechy, ostružiny, maliny, jahody a borůvky. Další radou, jak mozkové funkce našich dětí podpořit, je komunikace s nimi. K podpoře slouží také jednoduché hry nebo hádanky. Je zapotřebí mozek dětí neustále procvičovat a neodbíjet ho trávením času u televize nebo počítače. 

iZdroj fotografie: Pexels

Velmi prospěšné je také čtení. Děti si tak nenásilně zvyšují slovní zásobu. Při čtení je vhodné měnit hlas a používat emoce, udržíme tak lépe pozornost dítěte. Je dobré se při čtení dítěte ptát, jestli příběhu rozumí, a případně po něm chtít, ať nám ho část převypráví. Díky tomu víme, že udržuje bdělost a svůj mozek opravdu aktivně zapojuje. Opakujte svým dětem, že jsou chytré. Pokud něčemu totiž věříme, často tak podvědomě podporujeme to, že se to změní ve skutečnost. 

Zdroj: Inc

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články