Fenu někdo otrávil, a tak majitelé jejích 7 štěňat pohodili venku v igelitovém pytli. Naštěstí si ho všimla zaměstnankyně záchranné stanice

V pytli byla kartonová krabice, v níž mimo jiné ležel také vzkaz. Měl pravděpodobně vysvětlit motivaci, nebo spíš obhájit toho, kdo se tak bezcitným způsobem zachoval.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Osudy obyvatel útulků pro opuštěná zvířata bývají srdceryvné. Původní majitelé některých psů a koček se jich zbavili hodně drsným způsobem. Absolutně bezcitně, jako kdyby ke svým domácím mazlíčkům necítili nikdy ani špetku náklonnosti. Děsivý osud měla i bezbranná sotva narozená štěňata. Někdo je nacpal do igelitového pytle na odpadky, který vyhodil. Kdyby si ho nevšimli lidé ze záchranné stanice, štěňata by určitě nepřežila.

V odpadkovém pytli byl vzkaz

Pytle na odpadky si všimla zaměstnankyně portorické záchranné stanice El Faro De Los Animales. Podívala se dovnitř a čekalo ji příšerné překvapení. Bylo v něm sedm novorozených štěňat. Malí chlupáči byli naštěstí živí, ale kdyby je obětavá žena nenašla, nepřežili by noc. V krabici, která byla v pytli, se motala štěňata a na dně ležel také vzkaz. Zanechal ho tam pravděpodobně jejich nemilosrdný majitel.

Stálo v něm, že mámu štěňat, která se narodila před dvěma týdny, někdo otrávil a zemřela. Podle zvířecích záchranářů jsou ale mladší, protože většina z nich je ještě slepá. „Mám slzy na krajíčku, ale tím si projde každý záchranář. Někdy je těžké vydržet, ale naši pomoc stále potřebuje tolik zvířat,“ uvedla poté, co se dozvěděla o děsivém nálezu šéfka organizace Animal Lighthouse Rescue Tania Isenstein.

Musí se pravidelně krmit z láhve

Objevení štěňat ji zděsilo, ale nepřekvapilo. „Bohužel to není poprvé, co jsme našli opuštěná štěňata,“ konstatovala. Sedmi opuštěných novorozenců se ujala veterinární laborantka. Nebylo to snadné, protože štěňata s křehkým imunitním systémem potřebovala nepřetržitou péči ve sterilnějším a komfortnějším prostředí, než nabízí útulek. „Protože jsou tak malá, musí být u někoho doma,“ dodala šéfka záchranné organizace.

Péče o tak malé pejsky je podle ní opravdu velmi náročná. „Ještě nemohou přijít do kontaktu s jinými psy, takže se musí krmit každé dvě hodiny z láhve. Je úžasně obětavé, že celá rodina laborantky se ve dne v noci o štěňata stará,“ vysvětlila. Pokud se malí chlupáči brzy zotaví, mohou být svěřeni novým majitelům. „Moc se těšíme na den, kdy jim najdeme perfektní domovy, které jim vynahradí jejich hrozný start do života,“ dodala Isenstein.

Co říkáte na to, že se někdo takovým způsobem zbavil štěňat?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články