Hrobník prozradil, co dělá, když má pohřbít někoho jiného vyznání

Dle hrobníkových slov není důležitá víra, ale především to, jaký člověk ve skutečnosti je a jak se chová.

český hrob i Zdroj fotografie: Jan Kameníček / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Hrobník Robert na svém profilu na TikToku odhaluje prostřednictvím krátkých videí zákulisí pohřebního průmyslu. Jeho nahrávky jsou velmi oblíbené a sleduje je velké množství lidí. Tato branže je totiž pro mnoho z nich velice zajímavá. Zmiňuje také některé skutečnosti ze svého soukromí a nedávno v jednom z videí vyprávěl, co dělá, když musí pohřbít někoho jiného vyznání.

Mnoho lidí nesneslo, že jeho děti nejsou pokřtěny

V jednom z videí zmínil, že jeho děti nejsou pokřtěny, což vyvolalo bouřlivou debatu, v níž některé komentáře byly velmi tvrdé. Tito lidé jsou přesvědčení o tom, že křest a víra jsou nesmírně důležité. Ostatní však muže uklidňovali, ať se s takovými jedinci vůbec nepouští do křížku, že je to naprosto zbytečné. Robert na toto téma zdůraznil, že pro něj osobně není důležité, jakou víru kdo vyznává nebo zda je pokřtěn. Mnohem důležitější je pro něj, jaký je to člověk.

Hrobník v jednom z videí vysvětlil, že za svou dosavadní praxi musel pohřbít lidi, kteří vyznávali různá náboženství. Jak sám řekl, z hlediska povinnosti mu to ale tolik nevadí. Nemohl by se smířit s tím, že by odmítl pohřbít někoho jen proto, že vyznává jinou víru než on sám. Podle něj je práce v tomto oboru velmi důležitá, proto provádí nejen katolické, ale také světské, evangelické pohřby a obřady svědků Jehovových. Sám o sobě říká, že je člověk, který respektuje ostatní lidi, ať jsou jakéhokoli vyznání.

@robas000 ♬ dźwięk oryginalny – Grabarz

Robert ostatní upozornil na svůj dříve vyslovený názor, že víra není až tak důležitá ve vztahu k tomu, jaký denně člověk je. Jakýkoli zarytý a příkladný katolík, může být v běžném životě naprosto hrozný člověk. Naopak ateista, jenž o Bohu nechce ani slyšet, by se v mnoha situacích zachoval lépe než kterýkoli věřící. „Jak doopravdy poznáme, že nevěřící není stokrát lepší než věřící? Takže jak jsem řekl mnohokrát, nezáleží na tom, čemu věříte. Důležité je, jaký člověk jste na denní bázi. A Bůh to jistě vidí, ví, co jsme zač,“ nechal se slyšet hrobník Robert.

Co si o jeho názoru myslíte vy?

Zdroj: Robas000
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články