Hrdinský čin řidičky autobusu zachránil malému chlapci život. Šlo o minuty. Nebýt jí, mohla se stát ohromná tragédie

V dnešní době začíná ubývat lidí, kteří by se chovali hrdinsky. Mnohem více u nás převládá lhostejnost a zájem jen o vlastní život. Naštěstí ale existují i výjimky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neuvěřitelné chování mladé řidičky autobusu městské hromadné dopravy bylo zachyceno na kamery dne 22. prosince 2018. Vypadalo to, že se bude jednat o obyčejný den. Mladá žena jej trávila v práci a jela svou obvyklou trasu. Jako řidička autobusu měla odpovědnost za velké množství lidí, přesto ale věnovala pozornost i tomu, co se dělo v jejím okolí. Během jízdy po své obvyklé trase si totiž venku na chodníku všimla malé dětské postavy, která neměla v tomto počasí venku co dělat.

Jednalo se o prosinec, venku mrzlo

Irena ani na chvilku nezaváhala a i přesto, že nabrala ve své práci zpoždění, autobus okamžitě zastavila. Cesta, kterou Irena se svým autobusem každý den absolvuje, je velmi rušná. Proto ji překvapilo, když na chodníku zahlédla pobíhajícího chlapce a to bez dozoru dospělé osoby. V hlavě se jí během chvilky vytvořily tisíce scénářů, jaké by toto chování mohlo mít následky. Chlapec totiž běžel po chodníku, který sousedil s rušnou silnicí. Zároveň byl velmi mladého věku, jeho chůze byla ještě velmi nejistá a každou chvíli s sebou zakymácel.

iZdroj fotografie: Pexels

Irenu také velmi zarazilo, že chlapec byl oblečen pouze do trička typu body, neměl na sobě žádné kalhoty, ale dokonce ani body. Jeho jednání bylo velmi nebezpečné, proto neváhala a zastavila autobus. Okamžitě se před silnici rozeběhla za chlapcem, aby ho chytila a ukončila tak jeho nebezpečné chování. Toho naštěstí během chvilky dohoní, chytne do náručí a donese do autobusu. Zde již na ní u dveří čekají další cestující z autobusu a rychle chlapci nabízejí své bundy.

iZdroj fotografie: Pexels

Vzhledem k tomu, že se jedná o prosinec, je totiž venku opravdu zima a chlapec je velmi promrzlý. Chlapec během chvíle pod teplou dekou a v teplé Irenině náruči spokojeně usíná. Ta již v cestě nepokračuje a i díky pochopení ostatních cestujících má šanci zavolat chlapci pomoc. Nejen tu lékařskou, ale i policejní. Irina byla za svou pohotovou reakci náležitě odměněna. Odměnou jí může být nejen dobrý pocit, ale také to, že byla pozvána do televize, aby k celé situaci podala své vlastní vyjádření.

Díky svému jednání se dostala do televize

Irina byla i po pár dnech stále šokována, nechápala totiž, jak někdo mohl nechat takto malé dítě bez povšimnutí a bez oblečení běhat po ulici. Nechala se slyšet, že nechce ani domýšlet, co všechno se mohlo stát, kdyby kolem nejela a malého chlapce si nevšimla. Pamatuje si i na to, že chlapeček byl velmi vyděšený. Nejenže plakal, ale také byl velmi zmatený a nevěděl co dělá nebo kam vlastně jde. o je obraz, který z hlavy dlouhou dobu nedostane. Chlapec na ní totiž působil opravdu nešťastným dojmem.

T Irina byla za své jednání odměněna čestným vyznamenáním. Video z jejího zásahu obletělo všechny zprávy, kamery totiž nezachycují jen to, jak se hrdinsky za chlapečkem vydala, ale také její vyděšený výraz, když ho na ulici zahlédla. Následně můžete vidět, jak láskyplně chlapce objímá a v jednu chvíli mu dokonce dá i pusu do vlasů. Nezodpovědné rodiče poté vyslechla policie a zůstali pod dozorem speciálních pracovníků, protože v tomto případě se mohlo jednat o zanedbání péče, které mohlo mít až fatální následky. 

Zdroj: Cbsnews

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články