Teprve 10měsíční Eliška skončila na operačním sále kvůli oblíbené hračce. Její část se jí dostala až do lebky

Dětské hračky mají určité věkové omezení ze zcela přesného důvodu. Své o tom ví rodiče malé holčičky, která vdechla část nevhodné hračky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lékaři zachránili desetiměsíční holčičku poté, co v její lebce objevili cizí těleso. Nikdo nejdříve nechápal, co by to mohlo být. Nakonec se ale ukázalo, že jde o hračku. Nebo vlastně její část. Byl opravdový zázrak, že se lékařům podařilo zachránit jí život. Bojovali totiž o každou minutu. Naštěstí ale všechno dobře dopadlo.

Nedošlo k poškození mozku

Když s ní rodiče přijeli do nemocnice, lékaři ji ihned vzali na rentgen. Tam bylo zjištěno, že velmi blízko mozku holčičky se nachází kolo od autíčka, se kterým si hrála. Lékaři se nejprve obávali, že hračka mohla poškodit mozek. Naštěstí ale při operaci zjistili, že zaseklá část hračky povrch mozku holčičky nepoškodila.

Chirurg řekl, že se museli ujistit, že v poškozené oblasti nezůstaly žádné části předmětu. Naštěstí tato nehoda nezpůsobila dívce žádnou újmu, která by jí mohla v budoucnu ublížit. V tom stejném roce bojovalo dítě z Británie o život poté, co spolklo 14 magnetů. Chlapec si totiž myslel, že je to cukroví.

Dávejte na svoje děti pozor

Jak asi sami vidíte, i obyčejná plastová hračka může způsobit opravdu velký problém. Dítě je totiž zvědavé a zajímá ho všechno, co je kolem něj. A vše, co najde, začne dávat do pusinky, protože to nemá jak jinak prozkoumat. V poslední době je oblíbenou metodou výchovy dítěte Montessori program, což je vzdělávací systém, který zajišťuje všestranný rozvoj dítěte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Hlavním cílem tohoto programu je pokusit se rozvíjet dítě na různých úrovních – sociální, emocionální a fyzické. Dětské hračky bývají bezpečné, vzdělávací a také šetrné k životnímu prostředí. Nezapomínejte chránit své děti, když se snaží objevovat svět. Dávejte na ně pozor, protože samy to nezvládnou.

Jak probíhala vaše poslední návštěva lékaře?

Zdroj: TheSun
Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti