Malá Eliška prosila maminku, aby mohla dát bezdomovci jídlo. Dva dny na to jim doma zazvonil telefon

Video malé holčičky, která svůj oběd věnovala muži bez domova, obletělo internet a dostalo se až k jeho rodině. Pak se stalo něco zajímavého.

Bezdomovec na lavičce v parku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zdánlivě obyčejné podání pomocné ruky člověku v nouzi může někdy rozjet řetězec událostí, které nakonec změní lidem životy. Přesně to se stalo, když si malá holčička, která byla s rodiči v restauraci na obědě, všimla venku za oknem bezdomovce. Poprosila, zda by mu mohla dát svoje jídlo. Zanedbaně vyhlížející muž bez několika předních zubů byl z laskavé nabídky děvčátka nadšený. O pár dní později se stalo něco překvapivého.

Holčička přinesla bezdomovci jídlo

Byl to den jako každý jiný. Rodiče s osmiletou dcerkou Ellou Scottovou z města Monterey v Kalifornii zamířili do oblíbené restaurace Lallapalooza. Objednali si oběd a holčička pozorovala muže za oknem. Na lavičce seděl osamělý bezdomovec. Zřejmě jí připadal hladový, a tak se podle webu Today rozhodla, že mu dá něco k snědku. Když jí číšník přinesl oběd, zeptala se matky, zda mu ho může dát.

Bezdomovec

Hladový bezdomovec prosil v restauraci o cokoli k jídlu do 10 Kč. Číšník reagoval nevídaným způsobem

Zaskočení rodiče souhlasili. Věděli, že jejich malá dcerka je velmi milá, hodná a přátelská. Tak velkorysé, ohleduplné a vyzrálé chování od ní ale nečekali. Ella vzala svůj talíř se steakem a bramborami, sebrala ze stolu i příbor a odnesla vše bezdomovci. Za jídlo dívce poděkoval a okamžitě se do něj pustil. Maso si krájel na malé kousky, protože mu chyběly přední zuby, ale zdálo se, že si pochutnává.

Válečný veterán zmizel před půl rokem

Otec holčičky Eddie Scott natočil scénu na video, které zveřejnil na svém facebookovém profilu. Příspěvek se stal hitem a rychle nasbíral přes 49 milionů zhlédnutí. Dva dny poté v domě rodiny zazvonil telefon. Na druhém konci byla podle webu TheHeraldTimes zjevně rozrušená žena Roseanne Salkowski, která v bezdomovci na videu poznala svého dvaašedesátiletého bratra Davida, který zmizel před půl rokem z Filadelfie.

My baby girl Ella learned an important lesson today – Help those less fortunate than you!! So proud of my girl For licensing inquiries please contact [email protected] Thank you!

Zveřejnil(a) Eddie Scott dne Středa 31. srpna 2016

Žena Scottovým vyprávěla, že její bratr je válečný veterán a trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Rodina o něm neměla šest měsíců žádné zprávy. A nyní se objevil na opačné straně země, tisíc kilometrů daleko. Skoro celý telefonát proplakala, ale ulevilo se jí, když zjistila, že je bratr v pořádku. Rodiče malé Elly se rozhodli, že pomohou sourozence spojit. Eddie zveřejnil výzvu s prosbou, aby se mu ozvali lidé, kteří Davida někde uvidí.

Co říkáte na milé gesto malé holčičky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články