Holčička věnovala své úspory na pomoc obětem zemětřesení. O 13 let později na 1. pokus vyhrála v loterii

Když osmnáctileté studentce řekl dědeček, aby si zkusila štěstí a koupila si sázkový tiket, ani nevěděla, jak se to dělá. Nikdy předtím si totiž nevsadila.

Pokladnička s penězi i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

Karmu lidé obecně vnímají jako zákon akce a reakce. Co člověk činí, to se mu jednou vrátí. O platnosti této poučky se přesvědčila i jedna studentka. Když byla malá, spolu se sestrou rozbily prasátko a všechny své úspory věnovaly na charitu. V té době neziskové organizace vybíraly příspěvky na pomoc pro Haiti. Při tragickém zemětřesení v roce 2010 tam zemřelo přes 200 tisíc lidí, dalších 300 tisíc bylo zraněno. O domovy přišly dva miliony lidí. Navíc kvůli zoufalým hygienickým podmínkám vypukla v zemi nejhorší epidemie cholery v novodobé historii.

Přispěla na pomoc po zemětřesení

Když bylo Juliette Lamourové z kanadského města Sault Ste pět let, rozhodla se spolu se sestrou Sophií, že peníze, které mají, pošlou na pomoc obětem po zemětřesení. V přepočtu daly dohromady zhruba tisíc korun. Není to mnoho, ale v případě malých dívek, které chtěly přispět na dobrou věc, jde o úctyhodné gesto. O třináct let později zřejmě zafungovala karma. Osmnáctiletá studentka Juliette si pro legraci poprvé v životě vsadila v loterii. A vyhrála 48 milionů kanadských dolarů, což je asi 791 milionů korun.

Přitom šlo o velkou náhodu, nebo možná osud. Cestou na návštěvu k dědečkovi se Juliette zastavila v samoobsluze, aby koupila zmrzlinu. Nebyla si jistá, jako příchuť má koupit, a tak mu zatelefonovala. „Zavolala jsem dědovi a zeptala se ho, jakou zmrzlinu chce. A on mi řekl, že když mi právě bylo osmnáct, mám zkusit štěstí a vsadit si v loterii. Tak jsem to udělala,“ vzpomíná studentka. Vlastně ani nevěděla, jak se to dělá, protože nikdy předtím nesázela, ale zavolala tátovi a ten jí poradil, takže to nakonec zvládla.

Nemusí se strachovat o školné

Sázenku měla u sebe, ale losování nesledovala. Při studiu si přivydělávala jako asistentka lékárníka. Jednoho dne se vracela z obědové přestávky zpátky do práce a byla překvapená, když viděla, jaké vzrušení tam panuje. Rozruch způsobila informace, že jackpot vyhrál někdo z obyvatel jejich města. Vzpomněla si, že také vsadila. Tiket jí zkontroloval přes mobilní aplikaci spolupracovník. „Můj kolega nevěřícně padl na kolena a řval, vlastně všichni křičeli, že jsem vyhrála 48 milionů. Nechápala jsem, co se děje, nemohla jsem tomu uvěřit,“ vypráví Juliette.

Žena telefonuje iZdroj fotografie: Depositphotos

Když to zavolala rodičům, plakala štěstím. Ukázalo se, že se stala dokonce vůbec nejmladším člověkem v historii kanadské loterie, který vyhrál tak velký jackpot. Je jasné, že takový balík peněz Juliette změní život. Část výhry padne na studium. „Na medicínu jsem chtěla jít už před výhrou v loterii. Nyní si mohu tento sen splnit, aniž bych se musela starat o studentskou půjčku nebo žádat o granty, které by mi pomohly zaplatit školné,“ říká nadšená výherkyně. Něco utratí i za cestování po světě.

Co byste udělali s takovou výhrou?

Zdroj: MyModernMet
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články