Neslyšící žena zpívá pomocí nohou. I přes hendikep by strčila do kapsy nejednoho profesionála

Tón hlasu, slova písně i fakt, že je hluchá, naprosto očarovaly porotu známé talentové soutěže. Mladá žena postoupila z konkurzu rovnou do semifinále.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na světě je spousta talentovaných lidí. Někteří jsou manuálně zruční a dokážou vyrábět předměty denní potřeby nebo dekorace ze dřeva, kovu, kůže a jiných materiálů. Další se pyšní bystrým uvažováním a logikou, které je předurčují k profesní dráze vědce. A jiní disponují uměleckým nadáním – kreslí, fotografují, hrají na nějaký hudební nástroj, mají divadelní talent, nebo zpívají. Mandy Harvey je zpěvačka, jež přepsala svůj osud. Když ohluchla, svůj život málem vzdala, ale nakonec ohromuje svým zpěvem celý svět.

Sluch ztratila kvůli nemoci

Když v roce 2017 vstoupila na pódium soutěže America’s Got Talent (Amerika má talent) sympatická žena oblečená v rudých šatech a s perfektně sladěnými doplňky, porota si myslela, že se jedná jen o další z řady soutěžících. Poté si ale Mandy Harvey (původem ze St. Cloud, Florida, USA) zula boty a obrátila se na svoji tlumočnici. Nikdo z porotců nechápal, co se děje, Mandy jim proto vše vysvětlila. Když jí bylo necelých 19 let ztratila kvůli onemocnění pojivové tkáně poslední zbytky sluchu. Od té doby nic neslyší a nemá žádnou šanci na zlepšení.

V době konání soutěže bylo Mandy 29 let – jako hluchá tedy žila 10 let. Fakt, že se vůbec odhodlala do soutěže přihlásit, považuje za osobní vítězství. Poté, co ohluchla, se jí totiž zhroutil celý svět a prošla si existenční krizí. Již od svých 4 let toužila stát se zpěvačkou a svému snu mnohé obětovala. Když ztratila sluch, myslela si, že je s jejím přáním konec. Po nějaké době mladé ženě však došlo, že to jediné, co jí brání, je ona sama. Proto se ke zpěvu vrátila, svaly totiž mají paměť a ona dokáže zpívat v závislosti na vibracích, které cítí.   

Hluchá, bosá a výborná

Pro konkurz si připravila píseň Try (Snaž se), kterou sama napsala a složila. Text písně hovoří o její nemoci a hluchotě, o zoufalství, s nímž se musela potýkat, a o naději, kterou se rozhodla přijmout celou svojí bytostí. Mandy odmítla, aby ji její hluchota definovala a rozhodla se, že chce ve svém životě více, než se jen vzdávat svých snů. Když dozpívala, porota (Simon Cowel, Heidi Klum, Mel B, Howie Mandel a Tyra Banks) měla jasno. Simon Cowel Mandy s nadšením oznámil, že její vystoupení byla jedna z nejúžasnějších věcí, které kdy viděl a slyšel.

Porotce dále dodal, že na gesto, které udělá, nebude potřebovat svoji tlumočnici, načež zmáčkl tzv. Golden Buzzer (zlatý bzučák), jenž Mandy bez nutnosti dalších konkurzů poslal rovnou do semifinále. Mladá žena nakonec soutěž nevyhrála, ale svým výkonem se nesmazatelně zapsala do srdcí svých fanoušků. V současnosti pokračuje ve skládání písní a zpěvu, přičemž vystupuje po celém světě. Od turné si dá nicméně krátkou přestávku, protože 4. června se jí narodil syn. Těhotenství i porod pro ni byly těžké, o to více ocenila podporu svého partnera a rodiny.

Díly které talentové soutěže nikdy nevynecháte?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce