Opuštěný pejsek měl takový hlad, že téměř snědl svoji vlastní deku. Bezcitnou majitelku to ani trochu nezajímá

Když záchranáři přijeli za tímto pejskem, byl tak zesláblý, že nedokázal zvednout ani vlastní hlavu. Je děsivé, co člověk dokáže udělat.

i Zdroj fotografie: S vědomím útulku na stanici Wesh 2
                   

Každý pes by měl ve svém životě zažívat pouze lásku, mazlení a něhu. Jde totiž o tak hodná a laskavá zvířata, že si mnohdy člověk ani nezaslouží jejich přízeň. Rozhodně by si žádný živý tvor neměl prožít to, co pejsek z tohoto příběhu. Když jej opuštěného našli záchranáři, byl velmi slabý, dokonce málem snědl svoji vlastní deku, protože měl obrovský hlad. Jak toto dopadlo?

Měl vážně velký hlad

Začátkem tohoto roku byl ve městě Cocoa na Floridě nalezen týraný pes, který v té době vážil pouhých 15 kilogramů. Vzhledem k tomu, o jaké šlo plemeno, trpěl opravdu velikou podvýživou. O tohoto pejska se jeho majitelka nikdy pořádně nestarala, maximálně možná v jeho štěněcím věku. Když někdo zavolal policii a záchranáře, byli ze vzhledu tohoto psa všichni v šoku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pejsek měl takový hlad, že dokonce žvýkal rohy své vlastní přikrývky, aby do svého žaludku dostal alespoň něco. Šlo o velké plemeno a ve svém věku by měl normálně vážit minimálně dvakrát tolik. Evidentně už byl dlouhou dobu opuštěný a nikdo se o něj nestaral, o jídle ani nemluvě. Z pejska se vyklubala fenka, kterou pojmenovali Daisy. Ve chvíli, kdy ji záchranáři našli, to byla prakticky jen kost a kůže.

Zachránili jí život

Kvůli slabosti nezvládala zvednout ani hlavu, vlastně nebyla schopná vůbec žádného pohybu. Dokázala tak maximálně zavrtět ocasem, ale to byla jediná ukázka toho, že je vlastně ještě naživu. Jeden ze zaměstnanců útulku na tento pohled údajně v životě nezapomene, protože mu to úplně zlomilo srdce. Nyní je tato fenka naštěstí už na správném místě. Útulek, ve kterém se nachází, dělá všechno pro to, aby jí bylo co nejlépe.

Každý člověk, který se z nějakého důvodu nemůže, nebo nechce postarat o svého psa, by měl vždy vyhledat pomoc ve zvířecím útulku. Kdyby Daisy byla zavřená ještě o pár dní déle, nejspíše už by nežila. Tato fenka byla ponechána svému osudu, protože se o ni její majitelka nemohla, či spíše nechtěla postarat. Takovéto chování vůči živému tvorovi je naprosto šílené.

Žádnému psovi by se toto nemělo dít

Bohužel už útulek neposkytl žádné informace o tom, jak se nyní Daisy daří. Jeho zaměstnanci ale souhlasili s tím, že se o ni budou starat do té doby, než jí najdou nový domov. Tato fenka už si toho prožila dost. Nového majitele budou vybírat opravdu pečlivě. V budoucnu si totiž Daisy zaslouží, aby jí někdo věnoval veškerou svoji lásku. Možná však bude ještě trvat, než opět uvěří lidem, ale s troškou trpělivosti se to jistě podaří.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Žádný pes si nezaslouží tak odporné zacházení, jakého se dostalo Daisy. Její bývalá majitelka se doteď neozvala. Evidentně ji vůbec nezajímá, že málem zabila pejska, který jí věřil více než komukoliv jinému na světě. Pokud znáte někoho, kdo se ke psům nechová úplně dobře, raději zavolejte do nejbližšího útulku o pomoc. Nedovolte, aby se takové chování ještě někdy opakovalo.

Jaké zvíře máte doma vy?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt