Herecký svět se zahalil do smutku. Kolegové a fanoušci z celého Česka posílají modlitby do nebe

Legendární herečka, kterou diváci milovali třeba coby sestřičku Toničku z Básníků, v posledních letech žila v ústraní, kde o ni pečovali její nejbližší.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česko truchlí, protože herecký svět zasáhla krutá zpráva. Fenomenální představitelka stovek divadelních a filmových rolí Jana Hlaváčová zemřela dva měsíce před svými 86. narozeninami. Na sklonku života ji sužovaly vleklé zdravotní problémy. Podle serveru Novinky se potýkala s Parkinsonovou chorobou a poslední léta žila v ústraní. Starala se o ni její dcera herečka Barbora Munzarová.

Skon milované sestřičky Toničky zarmoutil Česko

Těžkou ranou, ze které se nezapomenutelná herečka nemohla vzpamatovat, pro ni byl skon herce Luďka Munzara, její osudové lásky, v roce 2019. Seznámili se v Národním divadle, kam se držitelka spousty profesních ocenění vrátila z Plzně poté, co zemřel její první manžel a kolega z plzeňského divadla Jiří Michný. S Munzarem tvořili pár padesát let a společně si zahráli na prknech zlaté kapličky třeba v Našich furiantech.

V posledních letech žila představitelka zbožňované sestřičky Toničky z legendární série o básnících v ústraní v rodinném domě, kde jí byla podle Blesku oporou dcera Barbora. Podobně se starala i o otce, než zemřel. Herečtí manželé se osudově dožili i stejného věku 85 let. Munzar zemřel 26. ledna 2019 a jeho milovaná žena 13. ledna 2024. Naposledy se mohou fanoušci s herečkou rozloučit 26. ledna v Národním divadle. Nečekaný skon Jany Hlaváčové zarmoutil celé Česko.

Odešla nezapomenutelná součást dějin divadla

Sociální sítě začaly zaplňovat vzpomínky lidí, kteří hereckou ikonu znali. „Ach Jani, ať je Ti už dobře, moje milovaná,“ reagovala herečka Dagmar Havlová. „Nikdy jsem nepotkal něžnější hereckou a lidskou duši. Tolik krásnou, tolik vnímavou, tolik empatickou, tolik mateřskou. Provázela mě celou mou filmařskou cestou. Vyčítám Pánubohu, že ji stihl nemocemi a nepopřál mnoho dalších rolí,“ napsal režisér Jiří Strach.

Ve věku 85 let nás včera krátce před půlnocí opustila herečka Jana Hlaváčová. 🕊 “Jana Hlaváčová byla v Národním divadle…

Zveřejnil(a) Národní divadlo dne Neděle 14. ledna 2024

Do smutku se zahalila i někdejší domovská scéna herečky. „Jana Hlaváčová byla v Národním divadle první herečkou a rozhodující osobností inscenací několika generací vynikajících tvůrců. Je nezapomenutelnou součástí dějin českého divadla i statečným člověkem naší společnosti,“ uvedl ředitel Národního divadla Jan Burian. „Paní Jana zemřela, ale její hlas, smích a noblesa s námi zůstanou. Děkuji za milá setkání a hezká slova, Jani,“ smutnil moderátor Honza Musil.

Jana Hlaváčová

Vzpomínkan a skvělou herečku Janu Hlaváčovou <3

Zveřejnil(a) Milujeme český film dne Neděle 14. ledna 2024

Na jakou roli herecké ikony nejraději vzpomínáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články