Česko zasáhla bolestivá zpráva. Zemřela jedna z nejoblíbenějších hereček, truchlí miliony lidí

V 84 letech zemřela toto pondělí česká herečka Nina Divíšková. Proslavila se zejména rolemi v Činoherním klubu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Výrazná a charismatická česká herečka se celý život věnovala herectví zemřela na Alzheimerovu chorobu. Médiím to sdělil její manžel Jan Kačer, který přiznal, že boj s touto nemocí byl pro oba velice těžký a změnil jejich vztah k nepoznání. Zavzpomínat si na herečku můžete například u seriálu Vyprávěj, kde ztvárnila babičku Bětu.

Divíšková se narodila a vyrostla v Brně

Dne 12. července 1936 přišla na svět herečka, která v budoucnu přinesla mnoho krásných vzpomínek do české kultury. Narodila se a vyrůstala v Brně, kde žila společně se svou matkou Elmaritou Divíškovou a otcem Karlem Divíškem. Matka byla významná tanečnice, učitelka novodobého tance, publicistka a teoretistka. Významným podílem přispěla na vývoj moderního tance a taneční výchovy u nás. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Její otec Karel, který věnoval sportu, automobilovému závodění, létaní a potápění rovněž značnou mírou přispěl k významnému průlomu v oblasti českého potápění. Základy jeskynního potápění předával i své dceři Nině. Své dětství trávila také se svou o dva roky starší sestrou Tamarou, která se v dospělosti stala keramičkou a kostýmní výtvarnicí. Stejně jako sestra Nina pak absolvovala pražské DAMU. 

Začátky Činoherního klubu byly těžké

Když v letech 1954 – 1959 studovala DAMU, seznámila se tam se svou osudovou láskou, hercem a režisérem Janem Kačerem. Ti spolu pak v manželství byli více než padesát let a přivedli na svět tři dcery – Simonu, Kláru a Adélu. Jejich nejmladší dcera Adéla Kačerová-Kubačáková je také herečka a stejně tak její manžel Martin Kubačák. Pro Ninu Divíškovovu její velká rodina znamenala všechno.

iZdroj fotografie: Michal Klajban / Creative Commons / CC BY-SA

Ninu Divíškovou si můžete pamatovat z mnoha rolí. Svou hereckou kariéru odstartovala v ostravském Divadle Petra Bezruče. Pak ale dostala nabídku přejít k začínajícímu Činohernímu klubu v Praze. Na začátku odchodu do Prahy prý začátek v klubu nebyl lehký. Vyprávěla, že nebylo kde bydlet, plat byl mizerný a repertoár se psal za pochodu. Nakonec však u Činoherního klubu strávila 35 let.

Zdroj: ČTK

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Sušička bude sloužit až o 10 let déle: Čistit by se měly nejen filtry, ale i senzory vlhkosti
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem