Při výměně kola se pod autem zasekl pejsek. Přivolaní hasiči vůz zvedli a umožnili co nejrychlejší převoz k veterináři

Hasičům se podařilo zachránit nebohého pejska, který při výměně kola uvízl pod autem. Pomohli také s rychlým převozem k veterináři.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pracovní náplní hasiče je nejen hašení požárů a zachraňování lidí, ale jak se v mnoha případech stává, tak i zvířat. Často jsou přivoláváni k situacím, ve kterých nějaké zvířátko uvízne na stromě, v jámě nebo studni. V takovém případě jde o sekundy a jejich práce si zaslouží velký obdiv. A právě na začátku nového roku museli řešit polští hasiči velmi kuriózní případ.

Pes kňučením a naříkáním přivolal majitele

Když se muž rozhodl pro výměnu kola svého automobilu, rozhodně by jej nenapadlo, že bude mít tato pro něj běžná činnost tak nebezpečný průběh. Na své zahradě auto nadzvedl, aby mohl začít s výměnou, avšak na chvíli odešel zpět do domu. Po chvíli uslyšel hlasitý nářek a kňučení. Když vyběhl ven, strnul hrůzou. Uviděl totiž svého psa zaklíněného pod autem. Netušil, jak se tam dostal. Snažil se mu pomoci, ale marně.

Okamžitě tedy zavolal hasiče, kteří na místo dorazili za několik minut. Zvíře bylo uvězněné mezi závěsem a podvozkem auta a nebylo možné jej dostat ven. Členové záchranného sboru tedy vozidlo pomocí speciálních polštářů nadzvedli, aby mohli pejska bezpečně vysvobodit. Po několika minutách sehrané akce předali vyděšeného klepajícího se čtyřnohého mazlíčka do náruče majitele.

Hasiči musí ročně řešit tisíce případů

Vystrašený, ale zároveň šťastný muž okamžitě naložil zvíře do auta, aby jej mohl odvézt k veterináři. Hasiči mu udělali doprovod, který zajistil rychlejší převoz. Jak se ukázalo, pes sice utrpěl zranění, ta však nebyla nijak vážná. On i jeho majitel jsou záchranářům neskonale vděční. Fotografii zaklíněného psa zveřejnil hasičský záchranný sbor na svém facebookovém profilu. Pod snímkem se okamžitě objevilo mnoho děkovných a obdivných komentářů.

Alarm 7/2024 05.01.2024 godz. 12:50 Józefów, ul.Leśna Pies uwięziony pod samochodem Siły i środki: OSP Józefów

Zveřejnil(a) OSP Józefów dne Pátek 5. ledna 2024

A právě taková záchranná akce je důkazem, že se členové hasičského sboru rozhodně nikdy nenudí. Někdy totiž potřebují pomoc nejen lidé, ale také zvířata. Stejně jako v případě amerických záchranářů, kteří museli k vyproštění několikasetkilového zvířete použít speciální techniku. O jejich zásahu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali

Hasiči každoročně po celé České republice vyjíždějí k tisícům případů. Některé jsou běžné a nijak závažné, u některých však jde o život jak obyčejným lidem, tak i záchranářům. Jak zmiňuje také web HZSCR, jen v Pardubickém kraji museli hasiči za první hodinu roku 2024 zasahovat u šesti událostí. A nejednalo se jen o špatnou manipulaci s pyrotechnikou.

Co říkáte na tuto kuriózní situaci?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články