Harryho zoufalý pokus o usmíření s rodinou se nepovedl: Schytal jen posměch

Poté, co v médiích kritizovali poměry uvnitř britské královské rodiny, měli vévoda a vévodkyně ze Sussexu co napravovat. Jejich návrh se ale nesetkal s pochopením.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Život v britské královské rodině není snadný. Na její členy jsou kladeny vysoké nároky, všichni musí dodržovat spoustu pravidel. Je po nich vyžadován také respekt vůči tradicím. Dalo by se říct, že jistým úkrokem stranou bylo, že královská rodina neprotestovala, když se princ Harry oženil s herečkou Meghan Markle. Nikdo však nečekal peripetie, které následovaly. Zejména když pár odjel do Spojených států, kde poskytoval jeden šokující rozhovor za druhým o poměrech v královské rodině.

Bál se, aby s babičkou nemanipuloval

Od té doby se Harry a jeho manželka stali černými ovcemi rodiny. Jejich televizní vystoupení pořádně ležela v žaludku ostatním členům rodiny. Vztahy ochladly. V nové knize popisující napjaté vztahy v královské rodině se uvádí, jak se osmatřicetiletý princ poté pokusil o usmíření s blízkými. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se zastavili ve Velké Británii na cestě do Haagu. Než se ale měli setkat s nedávno zesnulou královnou Alžbětou II., chtěl s nimi mluvit otec Harryho.

Princ Charles, současný král Karel III., trval na tom, že se s nimi před audiencí u panovnice chce setkat. Podle zdrojů blízkých královské rodině chtěl svého syna upozornit na to, aby se nesnažil na babičku zapůsobit tak, jak to dělával jeho strýc princ Andrew. Ten údajně pokaždé dokázal svoji matku okouzlit a získat od ní, cokoli chtěl. Prostě s královnou uměl zdatně manipulovat. To však Harryho otec nechtěl dopustit.

Camillu návrh rozesmál, až se polila

Jenže setkání Charlese a jeho manželky Camilly s vévodským párem neprobíhalo tak, jak si představoval. Už samotný začátek se nevydařil, protože Harry s Meghan dorazili na schůzku se zpožděním. Takže Charles měl na důraznou domluvu synovi a snaše jenom 15 minut. Poté totiž musel odejít na plánované jednání na hradě Windsor, kde poprvé oficiálně zastupoval královnu. Když pár dorazil, srdečně se s Charlesem a Camillou pozdravil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pak ale mezi otcem a synem zavládlo napětí. Podle rodinného přítele Harry otce objal a řekl mu, že si chce vše vyjasnit. Navrhl využít k vyřešení konfliktu prostředníka. To Charlese zaskočilo. Rozhodně se mu nelíbilo, že by rodinné spory měl řešit někdo třetí. Camillu návrh tak rozesmál, že se polila čajem. Harrymu řekla, že je to legrační nápad. Jsou přece rodina, tak si to vyřeší mezi sebou. Ani tentokrát smíření nedopadlo tak, jak si vévodský pár ze Sussexu představoval.

Co si myslíte o rebelovi královské rodiny a jeho manželce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů