Zabil psa na svém pozemku. Před policií se hájí sebeobranou, jeho majitelé za tím však vidí jen touhu po pomstě

Podle svých slov zabil psa v sebeobraně. Jeho majitelé však spekulují nad pomstou, která plyne z nevyřešené minulosti.

Pes na chodníku i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přátelství člověka se psem je specifické poutem, které mezi těmito dvěma jedinci vzniká. Jenomže ne všichni lidé zvířata milují tak jako jiní. Někteří k nim mají neutrální vztah, někteří negativní, a další se jich dokonce bojí. Povaha psa a jeho chování záleží na mnoha aspektech. Konkrétně stojí například na výcviku nebo jeho zkušenosti s lidmi. Tak se může vyvinout až agresivita.

Skrytá pomsta

Začíná příběh jedné velké sousedské neshody, která má za oběti jeden psí život a zbytečné vyšetřování státními orgány. Na pozemku zahrady třiačtyřicetiletého muže byl nalezen zastřelený pes Diego, jenž patří sousedům žijícím opodál. Střelec hovoří o sebeobraně před agresivním zvířetem. Jeho majitelé však vidí spíše skrytou pomstu za nevyřešené problémy.

Střelec měl se psem potíže již dříve. Zvíře prý v minulosti vniklo na jeho pozemek a přes noc poměrně výrazně snížilo stavy drůbeže na jeho zahradě. Konkrétně měl pes usmrtit jedenáct kusů slepic, hus a bažantů. Poškozený muž měl za tyto škody žádat od majitelů psa peněžní náhradu v hodnotě tisíc zlotých, v přepočtu zhruba pět tisíc korun českých. Ty však nikdy nedostal.

Nepříjemný incident

Majitelé Diega se ohradili absencí důkazů o tom, že za masakr drůbeže může opravdu jejich pes. Požadovali fotografie z kritické noci, které však také nikdy nedostali. Nepříjemný incident se tak zametl pod kobereček. Kromě toho se majitelům nezdá ani Diegův útěk. Zahrada je oplocená, podle jejich názoru se pes nemohl z pozemku dostat sám, když byl navíc uvázaný.

kohout se slepicemi iZdroj fotografie: Depositphotos

Střelec dále argumentuje tím, že ho pes pokousal. Stopy po takovém zranění byly na jeho těle opravdu nalezeny. Přesto si je však nenechal ošetřit zdravotníky. Příběh sousedské pomsty s tragickými následky dále řeší policie, která bude muset tuto prekérní situaci rozlousknout. Nebude to lehký úkol. Na jedné straně stojí lidé, co přišli o milovaného psa, na druhé hospodář, který přišel o svou drůbež.

Kdo podle vás stojí v právu?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články