Milenky Jana Saudka: Poměr měl se svou dcerou a do jeho ložnice se dostaly i 200kilové ženy. Už mu ale dochází dech

Osedlat Jana Saudka zřejmě není možné, přestože už není nejmladší. Podstatnou roli v jeho životě hraje posledních dvacet let manželka Pavlína, která se s jeho zálety naučila žít.

Fotograf Jan Saudek i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Světově uznávaný český fotograf Jan Saudek je proslulým milovníkem žen. Zanedlouho oslaví 88. narozeniny. I když se na veřejnosti neobjevuje tak často jako v minulosti, stále srší živelností a vášní. Ačkoliv pokud jde o milostné avantýry, trochu mu už prý dochází dech. „Býval jsem mladý a silný a měl jsem sílu ty holky milovat. Teď už je to slabší,“ přiznal Saudek v pořadu Showtime s tím, že zájem o něj něžné pohlaví stále má.

Přirozenou krásu hledal v každé ženě

Přestože jeho nezaměnitelné snímky mají ve svých portfoliích prestižní světová muzea a galerie, byly k vidění na více než čtyřech stovkách samostatných výstav v nejrůznějších zemích, získal spoustu ocenění, není to jenom obrovský talent, který ho charakterizuje. Ve svém životě toho talentovaný umělec stihl opravdu hodně, včetně toho, že jeho ložnicí prošla spousta žen.

Svou náklonností k něžnému pohlaví se bohém nikdy netajil. Celou řadu svých milenek zvěčnil polonahou na smyslných originálních kolorovaných snímcích u známé oprýskané zdi. Jeho modelkami nebyly jen dokonalé, mladé, štíhlé krásky, ale ženy různého věku, váhy, tvarů, a dokonce i s handicapy. Přirozenou krásu hledal prostě v jakémkoliv typu žen a podařilo se mu ji s respektem zachytit.

Na oblíbené fotografii je popálená dívka

Opakovaně se nechal slyšet, že mezi jeho favoritky patří tlusté ženy, třeba i dvousetkilové. Na jedné z jeho nejoblíbenějších fotografií, je ale modelem zmrzačená dívka. „Jako malou osmiměsíční cikánečku ji nechali u ohně a skoro celá pravá polovina jí uhořela. Připravoval jsem se na ni rok a ta dívka též. Ona se styděla a já se bál vidět ty rány,“ řekl Saudek v rozhovoru pro Koktejl s tím, že právě tento snímek by nikdy nevystavil ani neprodal, i když si je jistý, že by o něj byl zájem.

Jan Saudek s manželkou Pavlínou iZdroj fotografie: Nextfoto

Geniální fotograf vidí krásu i tam, kde ji většina lidí nehledá. Navzdory jeho bouřlivému životu, je už dvě desetiletí se svou čtvrtou manželkou Pavlínou, se kterou má tři děti. S manželovými zálety, z nichž se mimo jejich vztah narodilo údajně jen pár dětí, se naučila žít. Jednou z osudových žen v životě excentrického umělce byla také jeho bývalá žena Sára. Podle filmu Fotograf měla připravit Saudka o spoustu peněz.

S dcerou čekal fotograf dítě

Přestože nejde o životopisný snímek, Saudek se podílel se na jeho scénáři a tvrdí, že všechno v něm je pravdivé. „Na mě celý scénář dělá dojem, že ten film byl vytvořen s mimořádně silnou touhou se mi pomstít, takže byla vytvořena zlá Sára, která je ztělesněním veškerých špatností a hamižnosti a zákeřnosti. Jan je člověk, který má přerostlé ego. Osobně si myslím, že se nikdy nesrovnal s tím, že jsem od něj odešla,“ řekla iDnesu fotografova exmanželka, která si pak vzala jeho syna Samuela, s nímž má čtyři děti.

Sára Saudková iZdroj fotografie: Nextfoto

Světově uznávanému fotografovi se nevyhnuly ani další skandály. Dlouhou dobu se spekulovalo o jeho intimním vztahu s dcerou Karolínou, až nakonec šokující informaci sám potvrdil. „Čekali jsme spolu dokonce dítě. Dcera šla na potrat. Přítel lékař mi řekl, že dítě by bylo úplně v pořádku. Já jsem Karolínu velice miloval. Ona mě ne. Když ženská miluje, tak to dítě chce za každou cenu udržet,“ svěřil se Extra. Vztah měli v osmdesátých letech a Karolína byla v té době závislá na drogách.

Co říkáte na osudové ženy excentrického fotografa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články