Lidská krutost nezná mezí: Fena byla nalezena spoutaná u plotu, jak z posledních sil krmí svých 6 štěňat

Majitel psa se zachoval jako bezcitný tvor. Rozhodl se přivázat fenu, matku právě narozených štěňat, k plotu a nechat ji napospas osudu.

Opuštěná štěňata v krabici i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pes je odjakživa považován za nejvěrnějšího přítele člověka. Bohužel nelze říci, že by naopak člověk byl pokaždé nejlepším přítelem psa. I v dnešní době existuje stále vysoký počet případů, kdy lidé zacházejí se zvířaty krutě a bezcitně. Tyto případy týrání zvířat jsou také často medializovány. Některé mají šťastný konec, jiné nikoliv. Není malý počet těch, které končí pro zvíře nejtragičtěji. Tento, ačkoliv nezačal dobře, se nakonec svého dobrého konce dočkal. 

Skandální fotografie

Obrovský poprask vyvolala v Irsku fotografie, na které je zachycena fena přivázaná řetězem k plotu, jak krmí svá mláďata. Při pohledu na nešťastného psa se mnoho lidí neubránilo pocitům zoufalství, smutku, ale i hněvu na lidskou rasu. Díky rychlému zásahu dobrovolníků organizací ISPCA (Irská společnost pro prevenci krutosti na zvířatech) se psa naštěstí podařilo velice rychle vypátrat.  

Na místo okamžitě vyrazili dobrovolníci, kteří fenu nalezli přesně jako na fotografii – svázanou, opuštěnou, ale odhodlanou nakrmit svých 6 mláďat, která jí právě ležela u struků. Instinkt postarat se o svá mláďata za všech okolností a schopnost obětovat jim život je u savců silnější než instinkt přežití. Tento pes je toho důkazem.

Zachránilo je sdružení dobrovolníků

Záchrana naštěstí dorazila v pravý čas. Fena a její mláďata přežily bez větší úhony. Kromě prochladnutí a hladu neměly žádné další zdravotní komplikace. Celá psí rodinka byla okamžitě převezena do střediska v Longfordu, kde se jí konečně dostalo tolik chybějící péče. Štěňatům byla dána jména Billy Ray, Dixie, Dolly, Dotty, June a Patsy. Hlavní hrdinka, tedy jejich psí matka, byla přejmenována na Emmy Lou.

Příspěvek, který popisuje příběh Emmy Lou, zveřejnila organizace na svém facebookovém profilu. Stal se rychle sdíleným a mláďata byla od té doby považována za oblíbené maskoty organizace. V bezpečí útulku pak psí smečka čekala na laskavé majitele, kteří jí budou projevovat lásku a úctu. 

Zvíře není jen movitá věc

Není známo, kdo Emmy Lou k plotu přivázal, nebo jaké pohnutky jej k takovému jednání vedly. V mnoha státech nejsou naštěstí zločiny páchané na zvířatech tolerovány ani po etické, ani po právní stránce. Zvířata jsou stejně jako člověk živými tvory a mohou cítit bolest i utrpení. Ačkoliv za posledních 100 let došlo v moderní společnosti k výrazné proměně ve vztahu člověk – zvíře, stále existuje na světe mnoho lidí, kteří si myslí, že mohou se zvířaty zacházet tak, jak se jim zlíbí.

Jak byste se zachovali, kdybyste viděli, jak někdo ubližuje zvířeti?

Zdroj: 7News
Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články