Nevyčíslitelná ztráta pro lidi a obrovské kapacity v oboru. Elitní zdravotnické zařízení přišlo o významnou osobnost

Zpráva o náhlém úmrtí uznávaného specialisty, který se třicet let podílel na rozvoji a inovacích v oblasti intervenční radiologie v prestižním institutu, zdrtila jeho kolegy.

Ruce drží hořící svíčku i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) zasáhla smutná zpráva. Uznávaný odborník na intervenční radiologii Jiří Novotný nečekaně zemřel ve věku 58 let. Špičkový lékař, který se zasloužil zejména o rozvoj implantací speciálních cévních protéz, takzvaných stentgraftů, pracoval v elitním zdravotnickém zařízení třicet let.

Nečekaná zpráva zasáhla kolegy i pacienty

O úmrtí respektované lékařské kapacity informoval institut na svém facebookovém profilu. „S velikou lítostí oznamujeme, že nás v sobotu náhle opustil MUDr. Jiří Novotný, Ph. D. Bylo mu 58 let,“ napsal IKEM. Nad nečekanou ztrátou lékaře truchlí také pacienti a lékařská veřejnost v celém Česku. Příčinu úmrtí Novotného institut nezveřejnil.

Smrt slavné herečky zaskočila celý svět. Důvod úmrtí je odhalen až po 5 měsících

Zesnulý lékař byl špičkovým odborníkem zejména v oblasti intervenční radiologie, jejímž nosným programem jsou podle webu IKEM hlavně výkony zaměřené na léčbu komplikací souvisejících s transplantacemi orgánů, a jeho druhou specializací bylo CT. „Přínos, který měl v rozvoji zavádění stentgraftů, je nepopiratelný. Samozřejmě zvládal brilantně i ostatní intervence,“ uvedl institut na sociálních sítích.

Kolegům v elitním institutu bude chybět

Kolegové zesnulého lékaře oceňují i jeho nasazení a přístup k mladým lékařům i pacientům. „Jeho schopnosti a zručnost uznávali i na dalších pracovištích. Na oddělení byl velmi oblíbený pro svou ochotu pomáhat mladším kolegům osvojit si nové diagnosticko-terapeutické postupy,“ sdělil institut s tím, že Novotný byl pracovitý a na jeho kontě je celá řada správně diagnostikovaných a léčených pacientů.

Uznávaný specialista se po dobu třiceti let podílel na rozvoji a inovacích v oblasti intervenční radiologie v prestižním institutu, který patří k evropské špičce. Pracoval vždy bez ohledu na pracovní dobu, nezřídka se na pracovišti objevil i o víkendu mimo svou službu, pokud byl potřeba urgentní výkon. V IKEM bude chybět,“ dodali ve svém facebookovém prohlášení kolegové zesnulého lékaře.

Co říkáte na další smutnou zprávu, která zasáhla Česko?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články