Záběry, ze kterých se vám zatají dech: 2letá holčička spadla z balkonu ve 12. patře. Před jistou smrtí ji zachránil kurýr

Neuvěřitelné záběry dvouletého dítěte, které přelezlo balkonové zábradlí, balancovalo na římse a nakonec přepadlo, obletěly svět. Do tragédie zbývaly vteřiny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Pro zaměstnance kurýrní služby to byl den jako každý jiný. Rozvážel zásilky po městě, a dokud nedorazil do čtvrti s vysokými paneláky, nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl zažít něco výjimečného. Opak byl ale pravdou. Jeho život se z minuty na minutu změnil. Seděl v autě a rutinně si připravoval balíček, který měl být doručen, když uslyšel dětský pláč. Myslel si, že nějací rodiče trestají neposlušného potomka. Mýlil se.

Nebyl to pláč, ale volání o pomoc

Nevěnoval křiku příliš pozornosti. Dokud si neuvědomil, že to, co slyší, není pouze dětský pláč, ale také volání o pomoc. „Jakmile jsem uslyšel, že někdo volá o pomoc, vystrčil jsem hlavu z auta, rozhlédl se a uviděl holčičku, jak leze přes zábradlí balkonu. Okamžitě jsem vystoupil z auta,“ popisuje okamžiky před děsivým zážitkem kurýr Nguyen Ngoc Manh, který mířil s balíčkem do sousedního domu ve vietnamské metropoli Hanoji.

Dvouleté dítě přelezlo balkon v bytě ve dvanáctém patře a balancovalo na římse. Nakonec přepadlo, ale zachytilo se zábradlí. Hrůzostrašnou scénu natočila sousedka z protějšího domu. Celou dobu je v pozadí slyšet, jak hystericky křičí ze strachu před neodvratnou tragédií. Holčička se zábradlí dlouho neudržela a spadla dolů. Od obrovského neštěstí ji dělily jen sekundy.

Kurýr rychle vylezl na střechu vedlejší budovy

Duchapřítomný kurýr se pokusil tragédii zabránit. Bylo jasné, že by dítě pád z výšky dvanácti pater nepřežilo. Šlo o vteřiny. Rychle se mu podařilo vylézt na střechu nižší budovy sousedící s věžákem. Jakmile se holčička pustila zábradlí a začala padat, snažil se ji zachytit, aby nedopadla na zem. Věděl, že i to nebude snadné, protože v rychlosti, kterou při volném pádu nabere, může dítě zranit.

Život dvouleté holčičky se muži podařilo nakonec zachránit. „Naštěstí mi dítě spadlo na klín. Rychle jsem ho chytil. Viděl jsem, jak mu z úst teče krev, a velmi jsem se vyděsil,“ řekl zachránce Nguyen Ngoc Manh. Záchranka převezla holčičku do nemocnice. Lékaři zjistili, že má zlomenou ruku a nohu, ale není v ohrožení života. Kurýr dodnes nemůže uvěřit tomu, co se stalo.

Co říkáte na to, jak kurýr hrdina odvrátil tragédii?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ta díra tam není jen tak. Hospodyňky, které chtějí být v kuchyni efektivní, ocení hned 2 využití
Události247.cz
Události247.cz
Ve městech se začínají objevovat skupiny lidí, které mohou být pro bezpečí Čechů kritické
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Rajčata působí na plíce zdravých i nemocných. Skoro nikdo si neuvědomuje, jaké bohatství se v nich ukrývá
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Kruhy v obilí –⁠ jaká je jejich historie a co za nimi doopravdy stojí. Existují svědci, kteří z místa viděli odlétat podivný objekt