Lékaři se s tím ještě nesetkali: Narodila se dvojčátka, jedno z miminek ale bylo o hodně větší

Neobvyklý úkaz sdílela maminka dvojčat na internetu. Na videu jsou vidět její děti, ze kterých zůstali lékaři při jejich narození v šoku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Všechny ženy snící o miminku jsou neuvěřitelné šťastné, když na těhotenském testu objeví dvě čárky. Netrpělivě čekají na to, až budou moci jít k lékaři, který potvrdí, že je vše v naprostém pořádku. Když jim však gynekolog oznámí, že pod srdcem nenosí pouze jedno dítě, ale hned dvě, rázem pro ně nastává velký šok. Těhotenství s dvojčaty přináší mnoho rizik spojených s těhotenskými a poporodními komplikacemi. Stává se, že jedno z dětí je po narození malinko větší než druhé. Obvykle se ale jedná o nepatrný rozdíl. V případě této ženy bylo však všechno jinak.

Velké překvapení

Ciara Weese je mladá maminka, která měla jednoho malého syna Owena. Když zjistila, že je těhotná, byla velmi šťastná, protože se s manželem o druhého potomka snažili již delší dobu. U lékaře se však dozvěděla, že nečeká pouze jedno dítě, ale rovnou dvojčátka. Zprvu byli rodiče zaskočení, protože takovou zprávu rozhodně nečekali. Po prvotních obavách, jak to vše zvládnou finančně i psychicky, se na miminka velice těšili. Pravidelné kontroly u doktora probíhaly bez jakýchkoli komplikací a nic nenasvědčovalo tomu, že by byl nějaký problém.

iZdroj fotografie: Pexels

Když obě dvojčátka vykoukla poprvé na svět, lékaři zůstali ve velkém šoku. Později přiznali, že se s něčím takovým ještě nesetkali. Stejně tak i maminka miminek byla naprosto šokovaná. Až po porodu se totiž ukázalo, že jsou dvojčata různě velká. To by nebylo až tak neobvyklé, ale v tomto případě se jednalo opravdu o veliký rozdíl. Chlapec Walker vážil 3,3 kg a dívenka June pouhých 1,86 kg. Hrdá maminka vzbudila mezi zdravotníky obrovský zájem, ti totiž potvrdili, že je to poprvé, co vidí dvojčata s tak diametrálním rozdílem hmotnosti.

Zveřejněné video

Do doby, než porodila, zveřejňovala Ciara pravidelně okamžiky z rodinného života na svých sociálních sítích. Nedávno zveřejnila video, ve kterém se svěřila, jaká miminka se jí narodila. O svůj raritní zážitek se ale s okolím podělila až 18 měsíců po porodu. Nyní je tedy dvojčatům rok a půl a jejich váhový nepoměr se nijak nezměnil. Walker je stále ten „větší“ brácha, protože momentálně váží přes 11 kg. Jeho sestřička June ale pouze necelých 10 kg. Na sdíleném videu se můžete na velikostní a hmotnostní rozdíl sami podívat.

@ciaraweese That crazy twin life! #twins #boygirltwins #twinmomlife #siblingcheck #babiesoftiktok #fypage #trending #generations ♬ original sound – Ciara Weese

Diametrální rozdíl ve velikosti dětí může vyplývat z určité anomálie – superfetace. Vyskytuje se extrémně vzácně. Jde o situaci, kdy je těhotná znovu oplodněna. Zda je to případ Ciary, se ale neví. Každopádně jsou její dětí roztomilé, a jak psala jedna z matek, hlavně že jsou zdravé.

Co říkáte na takovou raritu?

Zdroj: CiaraWeese
Diskuze Vstoupit do diskuze
103 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Nevýrazný řadový dům proměnili na skvost umění. Zachoval si přitom původní viktoriánskou část
Události247.cz
Události247.cz
Olomoucké tvarůžky musely z pultů kvůli plísni. Do prodeje se jen tak nevrátí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Kancelářský držák monitoru s vynikající ergonomií NB G45
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství