Dva mladí chlapci zachránili ztraceného psa, který uvízl v kanalizaci. Zachráněn byl ale za 5 minut 12

Dva chlapci při procházce uslyšeli nářek vycházející z kanalizace. Podařilo se jim zachránit pitbula, který byl již vyhublý na kost.

i Zdroj fotografie: Pexels
                   

Z dvou mladých chlapců z Michiganu se stali zachránci psa, který měl po několikadenním pobytu v kanalizaci už na mále. Díra byla okolo dvou metrů hluboká a nebylo z ní úniku. Zesláblý a zubožený pejsek tedy neměl na výběr, než jen vyčkávat a snažit se občas zavolat pomoc. Osud v tu chvíli však stál na jeho straně a chlapci jej našli, přestože vchod do kanalizace byl zakrytý starou cedulí. 

Pitbull uvízl na dně kanalizace

Stalo se tak v USA ve městě Flint v Michiganu, když chlapec Tyler Price se svým bratrancem právě procházeli okolo místa, kde slyšeli podezřelé zvuky. Napadlo je tedy nadzvednout starou ceduli s nápisem a náhle uviděli, jak se na ně z hloubky přibližně dvou metrů dívá pes. Ten se zřejmě zasekl na dně kanalizace a kvůli nedostatku místa se nemohl dostat ven. 

iZdroj fotografie: Pexels

Tyler pak společně s jeho bratrancem Eugenem běželi domů, aby sdělili svému otci, co našli. S otcem pak zavolali na pomoc policii a místní záchranáře. Ti společnými silami zuboženého pejska vytáhli zpět do bezpečí. Chlapci psa pojmenovali Mars. Pejsek má za sebou velký stres a při nalezení byl značně vyhublý. Vážil sotva polovinu toho, co by měl. 

Marse čeká pozitivní budoucnost

Chvíli po záchraně byl Mars převezen k náhradní paničce Terisse Kerr, která zahlédla jeho příběh na sociálních sítích a rozhodla se pomoct. Mars bude u Terissy zhruba jeden rok, než bude moci jít k adopci na trvalo do nové rodiny. Jeho dočasná maminka se také zmínila, že Mars je velmi milující stvoření a vlastně se kolem něj nedá projít bez jeho laskavého olíznutí.

iZdroj fotografie: Pexels

Plemeno pitbullteriéra pochází ze skupiny teriérů z USA. Jedná se o statně stavěného psa, který by měl působit silně, mohutně a sportovně. Je zároveň i rychlý, vytrvalý a obratný. Oficiální chov tohoto plemene začal v 19. století, kdy byl bohužel využíván na psí zápasy. V té době byly ještě legální. Vzhledem ke své minulosti tak vyžadují zkušenou a pevnou ruku s laskavým srdcem.

Zdroj: Reshareworthy

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články