Žena upletla desítky dětských čepic a pověsila je na plot ve vesnici. Důvod dojme k slzám

Dnes již devadesátiletá žena díky svému nezištnému počínání vzbudila celosvětový zájem o svoji osobu. Ovšem důchodkyně si přeje zůstat v anonymitě.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Depositphotos
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Pixabay
i Zdroj fotografie: Depositphotos
Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
                   

Soudobá společnost je zvyklá si navzájem pomáhat, a sice formou různě vysokých finančních darů. Ty běžně putují na konto některé z nepřeberného množství neziskových organizací. Zmíněné organizace poté vybranou částku zašlou tomu, pro koho byla sbírka vypsána. Řada z vás je ovšem přesvědčená, že pokud chce skutečně pomoci, mělo by to přesahovat její možnosti – tedy vydat se z finančních prostředků takovým způsobem, aby to bylo vidět. Nicméně o tomto opravdová pomoc není, což skvěle dokazuje tato seniorka.

Nezištně pomáhá řadu let a stále zůstává v anonymitě

Abyste někomu pomohli, měli byste se soustředit na to, co skutečně potřebuje a zároveň myslet na sebe. Pomoc totiž není oběť – svému bližnímu můžete ulehčit bez toho, abyste sami sobě přitížili. Na stejném principu již několik let zakládá svoji pomoc druhým i seniorka z Plymouthu (Massachusetts, Spojené státy americké), která si přeje zůstat v anonymitě. Tato dnes již devadesátiletá žena se díky svým skutkům dostala i do státní televize Boston25 News, které poskytla rozhovor – samozřejmě anonymně.

Předmětem rozhovoru byla její snaha pomoci dětem v nouzi. Pro děti, které se z jakéhokoliv důvodu ocitly v tísni, tato pozoruhodná žena upletla neuvěřitelných 75 zimních čepic, které zabalila do samostatných sáčků a její dcera je následně rozvěsila podél plotu u místního parku s názvem Nelson Memorial Park. Když televize rozhovor se seniorkou natáčela (pouhých několik dní od rozvěšení sáčků), ze 75 čepic zůstaly na plotě již jen 4. Důchodkyně k tomu dodala jen to, že doufá, že se dostaly do správných rukou.

Výrobou jedné čepice strávila tehdy osmdesáti sedmiletá žena celý jeden den. Výroba všech darovaných čepic jí tak celkem zabrala několik měsíců. Za svoji pomoc nicméně seniorka neočekává nic na oplátku. Největší odměnou jí je hřejivý pocit u srdce, který má pokaždé, když pro druhé vykoná něco nezištně. Kromě čepic, které mimochodem plete pro děti v tísni pravidelně, vypomáhá i v místním útulku pro bezdomovce – i sem dodává pletené části oblečení.

K laskavosti a solidaritě inspiruje řadu dalších

Činy, které anonymní dobrodárkyně vykonala, nezůstaly bez odezvy. Na internetu oslovily celou řadu lidí, kteří se rovněž rozhodli pomoci znevýhodněným skupinám obyvatel. Tito lidé již vědí, že k tomu, aby pomohli někomu druhému, nemusí vynaložit veškeré své úspory, potažmo se nějakým způsobem obětovat. Laskavost a solidaritu mohou vyjádřit i jiným způsobem – kupříkladu jít vypomoci vydávat jídlo bezdomovcům, nebo darovat hračky po svých dětech dětským domovům (samozřejmě ty, které nejsou v dezolátním stavu).

V České republice se obrovská vlna solidarity a nezištné pomoci druhým zvedla například v červnu letošního roku, kdy na Břeclavsku a Hodonínsku řádilo tornádo. Lidé se mimo jiné sjížděli do postižených oblastí a pomáhali odstraňovat následky ničivého živlu. Další, kdo mají zájem pomoci, mohou kupříkladu docházet do domovů pro seniory a s důchodci trávit volný čas. Kdo by nemohl do domovů docházet, může si se seniory pravidelně volat. Možností, jak pomoci, je zkrátka mnoho a záleží jen na vás, jakou si vyberete.

S jakými projevy solidarity jste se již setkali vy?

Zdroj: Boston25News 

Galerie

Dalších 5 fotografií
Dalších 5 fotografií
Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články