Tato babička spáchala sebevraždu, protože jí k životu zbývalo pouhých 6 liber. K tomuto rozhodnutí babička dospěla po tom, co jí byl zmrazen příjem z důchodu.
Většina z nás si představuje čas odchodu do důchodu, jako život v pohádce. Zbavíme se všech pracovních povinností, a konečně budeme mít čas na sebe a své koníčky. Nám pracujícím to tak opravdu může připadat, ale ve finále, když se do toho důchodu opravdu dostaneme, zjistíme, že to není tak jednoduché. Lidi v důchodu trápí mnoho problémů, které musí řešit, a rozhodně to není procházka růžovým sadem. Senioři se v tomto věku mohou potýkat s nedostatkem financí, různými zdravotními problémy, nespavostí, ztrátou fyzické kondice, samotou a nudou.
Finanční problémy seniorů
Není žádným tajemstvím, že finanční situace seniorů není nijak dobrá a oni se potýkají s mnoha finančními problémy. Není žádnou výjimkou, že senioři v důchodu na konci měsíce musí počítat každou korunu a přemýšlet, co zaplatí a s čím je možné počkat. Výše důchodů rozhodně není nijak vysoká a senioři by si po práci, kterou celá léta dobře vykonávali, zasloužili více peněz do důchodu. Pracující lidé mají peněz dostatečně, a to platí i pro pracující senioři, ti jsou ohodnocováni dostatečně vysokou finanční odměnou.
Problém je ale ten, že seniorům žijícím v penzi už se nedostává tolik peněz, které by pro své výdaje potřebovali. A to si uvědomme ještě skutečnost, že senioři nemají tendence rozhazovat peníze, všechno mají, nic nepotřebují a málokdy si něco koupí. Jedná se o velmi šetřivou skupinu obyvatel. Zrovna tato babička spáchala sebevraždu kvůli administrativní chybě, při které jí byl úplně pozastaven důchod.
Nedostatek financí vedl k sebevraždě ženy v důchodu
Tragický příběh paní Joy dokazuje, že ani za mořem není situace kolem finanční situace důchodců lepší. Právě kvůli pozastavení důchodu spáchala tato žena sebevraždu. Této paní byl úplně pozastaven důchod. Rozhodla se situaci řešit a zašla na britské ministerstvo práce. Tam jí bohužel jen potvrdili skutečnost, kterou již věděla, a to, že její důchod byl trvale pozastaven, a není možné s tím nic udělat.
Žena tak zjistila pouze to, že už nikdy nebude mít dostatek financí na přežití. Její život zaplavila nejistota, strach, obavy a další negativní pocity, v důsledku kterých se rozhodla sáhnout si na život. Joy neměla odvahu na to, aby se se svými finančními problémy svěřila rodině. Její děti tak o problémech, které jejich maminku trápily, nic nevěděly. Děti později uvedly, že jejich maminka říkala, že až ji zachvátí vlna zdravotních problémů či velmi špatná finanční situace, spáchá sebevraždu v nedalekém lomu.
A to je právě to, co se žena rozhodla udělat. Skočila do lomu, který měla nedaleko svého domu. A právě zde bylo nalezeno její tělo. V době smrti měla důchodkyně Joy na svém účtu pouhých 5 liber, v přepočtu 156 Kč. Děti zemřelé poukázaly na to, že žena byla ve velmi dobré zdravotní kondici, ale měla obrovské problémy s kýmkoli mluvit o své finanční situaci. Ze smrti jejich matky obvinili britský úřad práce, který se dětem omluvil a sdělil jim, že byly podniknuty takové kroky, které zamezí dalším podobným událostem.