Každý důchodce, který si požádá, dostane od státu 90 tisíc korun zdarma. Máme pro vás návod

Starobní a invalidní důchodci mohou nyní od státu žádat dotaci ve výši 90 tisíc korun. Je to jednoduché, stačí jen splnit několik podmínek.

peníze i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Mnoho seniorů pobírá velmi nízké starobní důchody. Přestože již vláda několikrát vyplácené částky zvyšovala, pro velké množství z nich peníze stačí sotva na zaplacení nájmu a ostatních nezbytných výdajů. Málokdo však tuší, že nyní mají důchodci nárok na částku ve výši 90 tisíc korun. Pokud možnost tyto peníze získat nevyužijí, propadnou státu, což by byla velká škoda.

Získat 90 tisíc od státu je opravdu jednoduché

Jak informuje také web NováZelenáÚsporám, na dotaci ve výši devadesát tisíc korun mají nárok starobní nebo invalidní důchodci, kteří pobírají příspěvek na bydlení. Jedná se tak o pomoc lidem, kteří žijí v horších finančních poměrech. Podmínkou je, že daný senior musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem rodinného domu. Za získané peníze, které jdou ze Státního fondu životního prostředí, si důchodci mohou nechat nainstalovat solární nebo fotovoltaický ohřev vody.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Stačí vyplnit jednoduchou žádost online

Tato moderní technologie zajistí, že obyvatelé domu budou moci využívat teplou vodu téměř bezplatně. Normálně je ohřev vody vysoce finančně nákladný, takže by toto zařízení sociálně slabším rodinám ušetřilo velkou spoustu peněz. A jak je zmíněno také na webu iDnes, dotaci lze čerpat prostřednictvím záloh, takže si tuto technologii mohou dovolit i lidé, kteří by na to neměli peníze. Ty totiž po podání a schválení žádosti dostanou předem. Instalaci fotovoltaického nebo termického systému ale musí provést odborně způsobilá osoba.

Pokud jste tedy vy sami nebo někdo z vašich blízkých pobírateli starobního či invalidního důchodu a vlastníkem rodinného domu, neváhejte a požádejte o výše zmíněnou dotaci. Rozhodně se to vyplatí. Především senioři, kteří musí počítat každou korunu, tuto možnost jistě ocení. Pokud ale máte do starobního důchodu ještě pár let, zvažte odchod do předčasného důchodu. Tím byste se totiž mohli ošidit o vekou sumu peněz, o čemž jsme již na DámskémDeníku psali.

Co říkáte na tuto možnost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články