Důchodce po sousedech prakem pálil ocelové kuličky. Škodolibá zábava mu vydržela roky

Podezřelý senior byl obviněný a propuštěný na kauci. Na soudní líčení, které se mělo uskutečnit v polovině června, mohl čekat na svobodě. Už k němu ale nedojde.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Noční můra, která se téměř desetiletí vznášela nad obyvateli kalifornského města Azusa, skončila. Policie totiž na konci května zadržela muže, jenž terorizoval město a po svých sousedech střílel prakem. Podezřelým je jednaosmdesátiletý senior. Proč se kovovými kuličkami z ložisek trefoval do oken bytů, domů a automobilů, ale není zřejmé. Je s podivem, že při jeho řádění nikdo neutrpěl vážné zranění.

Vyšetřování se vleklo dlouhé roky

Kalifornští policisté zatkli podezřelého muže poté, co u něj na příkaz soudu provedli domovní prohlídku, informovala televize BBC. Během ní byla v jeho bydlišti nalezena kuličková ložiska a prak. Právě těmito předměty měl důchodce Princ Raymond King střílet po okolí. Jeho trefy zasažená okna pokaždé rozbily a kovové kuličky často jen těsně minuly lidi uvnitř.

Sériový střelec má podle kriminalistů na svědomí desítky případů. Jeho zadržení je výsledkem zdlouhavého vyšetřování, které se táhlo skoro celou jednu dekádu. Přestože nějaké stopy a indicie policie měla, zlom přišel až nyní. Smyčka se začala kolem pachatele stahovat, když se v poslední době dramaticky zvýšil počet stížností na útoky prakem.

Seniora našli v jeho domě mrtvého

Vyšetřovatelé vypozorovali vzorec chování útočníka a zúžili oblast, ve které se mělo nacházet jeho bydliště. Vytipovaný dům policie sledovala a současně požádala soud o příkaz k domovní prohlídce. Nejsme si vědomi žádného jiného motivu pachatele, než je jen obyčejná zlomyslnost a snaha ničit majetek,“ cituje poručíka policie v Azuse Jakea Busheye deník TheNewYorkTimes.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený AzusaPD (@azusapd)

Místní obyvatelé si prý konečně po letech teroru oddychli. King byl obviněný z vandalismu a na kauci propuštěný na svobodu. Soud se měl konat v polovině června. Jenže před něj už důchodce nepředstoupí. Den po svém propuštění z vězení totiž ve svém domě zemřel, uvedl televizní kanál FoxNews s tím, že mělo jít o přirozené úmrtí. Podle zpráv ze soudního lékařství je jeho smrt připisovaná srdeční chorobě.

Proč podle vás senior střílel z praku na sousedy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Zobrazit další články