Fenku majitelé vyhodili a ona se po měsících toulání smířila se smrtí. V tu chvíli si jí všimli záchranáři a ihned si jí vzali pod křídla

Fenku z domu její majitelé lhostejně vyhodili na ulici. Ačkoliv několik týdnů ležela v očekávání návratu své rodiny před jejich domem, záchrana přišla odjinud, než čekala.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Opuštěná zvířata jsou skutečným problémem, který se týká nás všech i celého světa. Ačkoliv to nic nevypovídá o nich jako takových, vypovídá to dost o lidech a o tom, kam jejich chování může zvířata dohnat. A bohužel se zdá, že se vždy mezi námi najdou bezohlední lidé, kteří neváhají nechat své mazlíčky uhynout na ulici.

Její naděje pomalu pohasínala

Drobná fenka jménem Luca, kterou opustila zprvu milující rodina, byla ponechána na ulici svému vlastnímu osudu. Nejprve se snažila vytrvat před jejich domem v naději, že znovu uvidí své milované majitele, ale smutek ze vzpomínek na chladnokrevné vyhození si s sebou neustále nesla. Mohl uplynout více než měsíc, než byla z krutých podmínek zachráněna.

Fenka se smířila se smrtí

Luca trpěla dlouhou dobu pocitem opovržení, chladem ulic, dlouhými procházkami sem a tam, aniž by věděla, kam jít, a hladem. Kromě toho musela tolerovat i špatné zacházení kolemjdoucích, kopance, rány a křik. Někteří se dokonce pokusili po ní házet kamení. To všechno způsobilo, že Luca ztratila naději a víru v lidstvo. Tolik odmítání a bolesti ji dohnalo až na hranici možností, dokonce přestala jíst a celé dny jen odevzdaně ležela u domu.

Přispěchali na pomoc

Právě, když už byla na pokraji sil, Lucu zachránili andělé. Záchranáři z nadace jménem Caninos 911 si ihned po spatření fenky uvědomili, v jaké je situaci, a vydali se na pomoc. Když ji našli, měla slzy v očích. Nicméně i přes tolik utrpení a špatné zacházení se jimi nechala pohladit. To, jak se přívětivě chovala, bylo pro všechny nečekané. Po záchraně profesionálové odvezli Lucu na veterinární kliniku, kde zjistili, že je v depresi a v podvyživeném stavu.

Na stanici si ji zamilovali

Zachránci Lucy věděli, že neexistuje mocnější lék než láska, a proto ji ihned velkou vlnou této „ozdravné látky“ zahrnuli. Zdálo se, že fenka ihned pochopila, o co se snaží, a proto vesele přijala každý projev náklonnosti. Jedna z žen, které se o ni staraly, dokonce ani nešla domů, dokud se Luca nenajedla. Dokázala s ní trpělivě sedět i několik hodin. Díky tomuto úsilí se Luca posunula vpřed.

Šance na nový začátek

Jakmile zjistili, že fenka, která málem zemřela, překonala deprese a zdravotní problémy, záchranáři věděli, že je připravena vybrat si nový domov, tentokrát láskyplnější. Sedm měsíců poté, co byl zachráněna, Luca našla onu vytouženou rodinu. S nimi opět pocítila, co je to štěstí. S těmito páníčky zjistila, že ne všichni lidé jsou špatní a že stojí za to znovu jim důvěřovat.

Jak byste se zachovali, kdybyste spatřili někoho zacházet se psem podobně?

Zdroj: Misanimales
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články