Jorga Kotrbová letos slaví 76. narozeniny. Našlápnutou kariéru ukončila už v mládí, o peníze nejspíš neměla nouzi

Jízda na koních dostala přednost před úspěšnou kariérou herečky. Jorga Kotrbová se s těžkým srdcem vzdala své herecké dráhy a vydala se za svou vášní.

i Zdroj fotografie: Runner1616 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

73letou herečku Jorgu Kotrbovou většina z nás spatřila již v dětství v nezapomenutelném filmu Zlatovláska z roku 1973. Jiní si herečku vybaví třeba z filmu Trápení, kde se ujala role Lenky, a někdo si může Jorgu pamatovat také jako dabingovou herečku pro seriál M.A.S.H. Přestože svou kariéru měla slibně rozjetou, rozhodla se pro jinou životní cestu. Vzdala se dráhy herečky a začala se věnovat své pravé lásce.

Počátky její herecké kariéry

Svou debutovou roli zažila Jorga Kotrbová ve 14 letech v již zmíněném filmu Trápení. Ve filmu tak poprvé veřejnosti odhalila svou pravou vášeň – stejně jako její postava si totiž již jako malá zamilovala koně. Tato role nakopla její kariéru a nabídky do divadel a filmů se jí postupně začaly jen hrnout. Ačkoliv bylo jejím původním snem jít studovat na veterinářku, nakonec se rozhodla pro DAMU.

Vnitřní boj a životní cesta

Život herečky ale pro Jorgu nikdy tak úplně nebyl. Již od mládí o ní kolegové hovořili jako o uzavřené, plaché dívce a Jorga přitakávala. Sama vždy preferovala klid a na velkých akcích a jiných událostech se stahovala do ústraní. Dlouho přemýšlela o svém životním cíli a o vnitřním rozporu. Nakonec provedla radikální rozhodnutí – dráhu herečky pověsila na hřebík. V dalších rolích ji tak fanoušci již nikdy neuvidí.

Spekulace fanoušků o pravém důvodu

Jorga oficiálně prohlásila, že již dále nemůže potlačovat svůj opravdový sen a plánuje se plně věnovat koním. Sama vlastní ranč s koňmi a právě na něj se poté přestěhovala. Někteří ale spekulují o jiném důvodu, tedy že herečka zdědila po svém otci hodnotný majetek a pracovat tedy již zkrátka nemusí. Podle jednoho z uživatelů je herečka „líná dále pokračovat, protože už je za vodou“. Další napadla ta verze, že se herečka bojí ukazovat před kamerou kvůli narůstajícímu věku. Většina z fanoušků ale Jorgu chápe a přeje jí vše dobré do budoucího života.

Který z jejích filmů je podle vás nejlepší?

Zdroj: Život
Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články