Malý školák se rozčílil, a tak si lehl na zem a kopal nohama. Postoj jeho učitele je teď vzorem pro celý svět

Chování učitele na základní škole vůči 8letému postiženému chlapci ohromilo nejednoho sledujícího. Ukázal mu, že se nemusí bát, ani stydět.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

LJ Compton navštěvuje základní školu Garfield v Marion v Ohiu. Když měl jet jednoho dne domů, jeho autobus nabral velké zpoždění. Pro malého 8letého chlapce to bylo velmi náročné. Jeho matka říká, že LJ je většinou veselý a šťastný kluk, který má vždy úsměv na tváři. Někdy se jej však zmocní těžké emoce a poté zažívá opravdové záchvaty vzteku. Jako třeba v tento den.

Chlapci pomohl asistent ředitele

Maminka chlapce neměla ani tušení, co se stalo, dokud na Facebooku neviděla fotku svého syna, který má Downův syndrom, a asistenta ředitele Johna Smithe. Jedna ze zaměstnankyň školy, Amber McKinniss, zveřejnila tuto fotografii. K tomu připsala, že to zkrátka musela vyfotit a zveřejnit, protože je to jedna z nejúžasnějších věcí, jaké kdy viděla. John Smith působí na škole dlouhou dobu jako učitel. Nedávno byl povýšen na asistenta ředitele.

Obrázek se rychle stal virálním, John Smith je oblíbený učitel. Mnozí komentovali, jak úžasný je nejen tento kantor, ale také celá škola. Pod příspěvkem se objevily komentáře bývalých žáků, kteří psali, že pan Smith byl tím nejlepším učitelem. Všichni se shodli na tom, že si místo zástupce ředitele zasloužil, protože je to skvělý chlap.

Chlapec bydlí na druhé straně města

A na tom, že je to opravdu skvělý učitel, se určitě shodne i LJ a jeho maminka. V ten den totiž LJ dostal opět jeden ze svých záchvatů vzteku, lehl si na zem a odmítal se zvednout. Vše to bylo kvůli jeho autobusu, který měl několikaminutové zpoždění. Jakmile toto uviděl učitel Smith, přišel k chlapci a lehl si za ním na zem. Takto leželi možná i 10 minut, protože učitel chlapce uklidňoval, že autobus určitě přijede.

Maminka onu fotografii přesdílela i na svůj Facebook a pod ni napsala: „Toto je opravdu perfektní! Škola, do které můj syn LJ chodí, má nového zástupce ředitele, pana Smithe. LJ měl zřejmě opět těžký den a pan učitel ani chvíli neváhal a šel mu pomoct. Přístup kantorů je ten důvod, proč LJ stále chodí na tuto školu, i když bydlí na druhé straně města.“ Někdy stačí jen málo, aby člověk zlepšil den druhému.

Jaký byl váš nejoblíbenější učitel?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení