Úsměv dítěte s Downovým syndromem vám okamžitě zlepší den. Něco tak rozkošného jste dlouho neviděli

To nejkrásnější, co může maminka od malého dítěte dostat, je rozzářený upřímný úsměv. Takový uvidíte i na videu, které zde sdílíme.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Děti, které se narodily s tímto nevratným postižením, nás svým úsměvem dokáží často odzbrojit. Asi nejlepším potvrzením těchto slov je video, které koluje mezi uživateli internetu doslova po celém světě. Ne nadarmo se říká, že úsměv je světlo, které při pohledu do očí prozradí, že je srdce doma.

Toto video rozzáří i vaši tvář úsměvem

Děvčátko na videu se narodilo s Downovým syndromem a jeho biologičtí rodiče se ho zřekli. Naštěstí ale dali souhlas s adopcí, a tak brzy našla nové milující rodiče. Její adoptivní matka ji v jejích osmi měsících zachytila na krátkém videu. Nejprve se jí zeptala, jaký měla den, a děvčátko se usmálo od ucha k uchu. O chvilku později holčičku matka požádala ještě o jeden úsměv a tvář dítěte se rozzářila jak sluníčko.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Toto video v několika různých provedeních už nějaký čas po internetu koluje, nasbíralo 335 000 lajků a 38 000 komentářů. Během necelých dvou let jej vidělo víc než 21 milionů lidí z celého světa. Tato čísla jsou patrně nejlepším důkazem jedinečné atmosféry tohoto videozáznamu. Současná maminka věří, že díky tomuto videu si více lidí uvědomí krásu dětí s Downovým syndromem a nebude se je bát vychovávat.

Když se zblázní chromozomy

Downův syndrom je nejčastěji se vyskytující vrozená chromozomální anomálie. V České republice se s tímto postižením rodí jedno dítě z tisíce, takže každý rok se v naší zemi narodí asi 50 děti s Downovým syndromem. Oproti mýtům ale není pravda, že dítě s Downovým syndromem je vždy těžce mentálně postižené. Často má IQ jen těsně pod průměrem a v mnoha případech může absolvovat běžnou školní docházku se zdravými dětmi.

Na rozdíl od takto postižených dětí, které v mnoha minulých desetiletí vyrůstaly v různých ústavech a umíraly ve velmi mladém věku, jsou dnes tyto děti vychovávány v láskyplném prostředí milujících rodin a mezi svými nejbližšími se mohou zařadit i do běžných aktivit. Před sto lety se děti s Downovým syndromem průměrné dožívali dvanácti let a umíraly nešťastné v ústavu. Dneska je průměrný věk dožití 50 let, a to jen kvůli vrozené náchylnosti k srdečním onemocněním.

Zdroj: Metro

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Zobrazit další články