Dvojčata trpí vzácnou nemocí, jež postihuje pouze 1 % ze 2 milionů lidí. Matka ukazuje světu, že jsou jako my

Vzácný handicap jim měl zkomplikovat už tak obtížný příchod na svět. Matka je ale nadevše miluje a věří, že jsou její děti opravdu výjimečné.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V dnešní době jsou lidé schopni odsoudit člověka i přes to, že ho třeba vůbec neznají. A udělají to mnohem raději, než kdyby se do něj zkusili vcítit a porozumět mu. I normálním lidem se někdy dostává různých nenávistných komentářů, ale když je člověk trošku jiný, je to pro něj mnohem horší. Navzdory této smutné realitě se někteří lidé snaží vystoupit, a používat sociální sítě například k inspiraci. Stejně jako maminka dvojčat Savannah Comb.

Narodila se jí zvláštní dvojčata

Už před porodem věděla Savannah, že její děti budou něčím výjimečné. Dívky totiž v jejím těle sdílely společnou placentu. Ještě před narozením byl malým holčičkám diagnostikován Mosaic Downův syndrom, který je velmi vzácný, trpí jím 1 % ze 2 milionů dětí. Když to doktoři řekli matce, vůbec ji tato zpráva netrápila. Místo toho byla šťastná, kdykoliv jí bylo řečeno, že jsou naživu.

iZdroj fotografie: S vědomím Savannah Combs

Dvojčata se narodila šest týdnů před termínem porodu, takže musela zůstat v nemocnici další dva měsíce. Savannah věděla, že mnoho lidí bude ji a její děti soudit, ale pro ni byly perfektní. Objasnila totiž, že jsou naprosto stejné jako všechny děti. Smějí se, pláčou, mají své povahy a nálady. Jsou vždy veselé, dobíjí energii tak jako sluníčko.

Jsou velmi roztomilé

Děti mají city, tlukoucí srdce, vědí, jak se vyjadřovat, a čím jsou větší, tím lépe všemu rozumí. Savannah začala své děti natáčet na TikTok a během několika dní si našla své první fanoušky. Kdo by se nezamiloval do jejich temperamentních osobností? Jsou neskutečně roztomilé. Savannah věděla, že určitě přijdou nějací lidé, kteří do komentářů budou psát ošklivé komentáře, ale i přes to chtěla být na svém účtu aktivní.

Z jakého důvodu? Tato maminka totiž chce vzdělávat lidi. Nikdo by se podle ní neměl k lidem s Downovým syndromem chovat jinak. Ale stále se najdou lidé, kteří se budou vyjadřovat negativně. Savannah se ze všech sil snaží odpovědět na všechny komentáře, i když to pro ni občas není úplně jednoduché. Je vidět, jak moc jí její dvojčata změnila život a možná, že změní i životy dalších lidí.

Co byste udělaly, kdyby vám doktor řekl, že vaše dítě bude postižené?

Zdroj: Thesun

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články