„Naše 26letá dcera se odmítá odstěhovat. Vyhrožuje nám policií,“ píše Olga

I když je její dcera dávno dospělá, nechce si najít práci a odmítá se odstěhovat od rodičů. Těm navíc začala vyhrožovat tím, že na ně zavolá policii.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Svou dceru milují nade všechno na světě. Nicméně v jejím věku už by očekávali, že se postaví na vlastní nohy a odstěhuje se. To ale mladá žena razantně odmítá.

Současný životní styl jí vyhovuje

Paní Olga je čtenářkou našeho webu a do redakce DámskéhoDeníku poslala dopis se svým příběhem. Postěžovala si v něm na svou 26letou dceru, která odmítá opustit rodinné hnízdo a nechce se z bytu rodičů odstěhovat. Mladé ženě totiž současný životní styl vyhovuje. Nemusí se v podstatě o nic starat a nechává se živit svými rodiči.

Situace, která se v rodině paní Olgy vleče už nějakou dobu, ji neskutečně trápí. Ona i její manžel by byli rádi, pokud by si dcera našla vlastní bydlení. „S manželem si myslíme, že už je dcera dostatečně stará na to, aby bydlela sama,“ postěžovala si v dopise paní Olga. „Říkali jsme jí to už několikrát, ale ona opakovaně odmítá a ještě je na nás drzá.“

Nikdy v životě nepracovala

Aby toho nebylo málo, 26letá žena se hrdě chlubí tím, že ještě nikdy v životě nepracovala. Její vrstevníci už přitom kolikrát mají založenou rodinu, vlastní bydlení a rozhodně už si vydělávají sami. Paní Olga dokonce přiznala, že se s manželem opakovaně snažili dceři najít práci. Nic z toho jí ale nebylo dost dobré.

„Našla jsem jí hned několik pracovních nabídek,“ píše paní Olga v dopise, který zaslala do naší redakce. „Nad vším ale znechuceně a otráveně ohrnula nos a prohlásila, že nic z toho rozhodně dělat nebude.“ Dcera paní Olgy se tak nadále nechává živit rodiči a do práce se rozhodně nehrne.

Vlastním rodičům vyhrožuje policií

Tím příběh paní Olgy rozhodně nekončí, má totiž další pokračování. V dopise se mimo jiné rozepsala také o tom, že ji i manžela přístup jejich dcery dohnal až k tomu, že svému dítěti pohrozili tím, že ho jednoduše vyhodí z domu. I na to ale byla jejich dcera připravena a rozhodně své rodiče zaskočila.

Osamělá smutná seniorka iZdroj fotografie: Depositphotos

„Jednoho dne už mě ta situace natolik naštvala, že jsem dceři řekla, že ji s mužem jednoduše vyhodíme, ať se konečně postaví na vlastní nohy,“ píše paní Olga. „Byla jsem v šoku, když na mě začala vykřikovat, že na nás zavolá policii. Takovou reakci jsem rozhodně nečekala a zůstala jsem stát v němém úžasu,“ netají se pisatelka.

Jak to bude dál?

Příběh paní Olgy rozhodně není ojedinělý. Mnoho rodičů dospělých dětí řeší, že jim servis natolik vyhovuje, že se ani v pokročilém věku nechtějí odstěhovat. My můžeme paní Olze popřát, aby její dcera konečně dostala rozum a začala se chovat jako dospělá žena, která je zodpovědná za svůj život.

Jak byste v situaci paní Olgy reagovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články