Žena strašlivým způsobem ublížila vlastní mamince. Druhý den měla u dvěří ručně psaný dopis. Jeho obsah vás donutí se zamyslet nad životem

Z pravdivých slov, která jsou napsána v dopise staré matky její dceři, až mrazí. Každý by se měl nad nimi zamyslet a popřípadě přehodnotit své priority.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče jsou pro své malé děti vším. Postupem času se však jejich potomci osamostatní a pro většinu z nich již nejsou na prvním místě. Založí si totiž vlastní rodiny, a tak jim na ně již nezbývá čas. Čím jsou však rodiče starší, tím více péče potřebují, a tu by jim jejich potomci měli poskytnout. Bez nich by se totiž na tomto světě neoctli a nikdy by neuměli to, co umí. To díky své matce a otci jsou tím, čím jsou.

Z pravdivých slov až mrazí

Bohužel se stává stále častěji, že se dospělí lidé distancují od svých rodičů, což zmiňuje také web Novinky. V takové situaci staří lidé velmi trpí a nechápou, proč je jejich potomci nenavštěvují nebo z jakého důvodu se k nim chovají tak odměřeně a zle. Na internetu se před nedávnem objevil dopis, který nechala jedna zklamaná a smutná matka přede dveřmi své dcery. Tyto řádky mnoho lidí donutily přehodnotit své priority a zamyslet se nad svým dosavadním životem.

Z pravdivých slov, která byla v dopise napsána, až mrazí. Žena v něm svou dceru prosila o trpělivost. Kvůli vysokému věku se totiž často stává, že opakuje stejnou věc několikrát dokola. A když ji zastaví s úšklebkem a rázně ji napomene, že už to slyšela nejmíň tisíckrát, velmi ji to zraňuje. Vždyť když byla ona malá, taky jí musela před spaním stále opakovat její oblíbenou pohádku do té doby, než usnula. A dělala to proto, že ji milovala.

Žena své dceři připomíná, co vše pro ni udělala

„A onehdy, když jsi na mě křičela, že zase nejsem okoupaná. Tak ráda bych se šla umýt, ale do vany se už sama nedostanu. Potřebovala bych tvou pomoc, stejně jako kdysi ty tu moji. Když jsi byla tak maličká, že jsi se okoupat sama neuměla,“ pokračovala těmito slovy stará dáma. Podobně také prosila svou dceru o čas, když se objeví něco, co nepochopí. Místo toho, aby ji stále okřikovala, že je hloupá, měla by si vzpomenout na to, jak ji maminka vše učila, od mluvení a jezení až po oblékání a slušné chování.

plačící seniorka iZdroj fotografie: iStock
Svým starým rodičům bychom měli naslouchat

Dále se stará žena své dceři omlouvala za to, že už skoro nemůže chodit. Zároveň ji ale prosila, že pokud se jí příště zase podlomí nohy, aby ji přidržela a pomohla zbylé kroky udělat. Vždyť ona ji před mnoha lety učila první krůčky a byla jí při nich oporou. Stála za ní, aby ji při možných pádech přidržela. Ale tu největší prosbu si nechala matka až nakonec: „Když budu umírat, nenechávej mě samotnou, prosím.“ Poté ještě poděkovala za nádherný život, který spolu mohly prožít.

Svých rodičů by si měl každý vážit a být jim vděčný

Snad si po přečtení tohoto dopisu dcera uvědomí, jak úžasnou matku má a co vše pro ni udělala. Za vše by si jí měla vážit a být jí vděčná. Péče o ni by měla být samozřejmostí, a to nejen proto, že je to dáno zákonem, o čemž informuje také web Peníze. Bohužel mnoho lidí se o své staré rodiče nezajímá, nezatelefonují jim, aby zjistili, jak se jim daří a zda něco nepotřebují.

Stará žena svým dopisem donutila zamyslet se nad jejími slovy mnoho lidí. Někteří díky tomu přehodnotili svůj život a uvědomili si, jaké štěstí mají, že jsou jejich rodiče ještě naživu, mohou si s nimi povídat a zažívat po jejich boku krásné chvíle. Bohužel se najdou i tací, kteří svou matku nebo otce zatracují, stejně jako muž, který svou matku jen ponižuje a je na ni zlý. O jejím příběhu jsme se na DámskémDeníku již zmiňovali.

Co si myslíte o jejím dopise?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Zobrazit další články