Rodinu bez milosti vyhodili z restaurace kvůli postiženému synovi. Matka za něj bojovala zuby nehty

Matka postiženého dítěte se rozhodla napsat dopis společnosti, protože byla kvůli jeho speciálním potřebám vyhozena se svou rodinou z restaurace.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Když se Amanda Braun rozhodla jít do své oblíbené restaurace se synem Killianem, který se narodil s neurologickou poruchou zvanou dětská apraxie řeči, vůbec netušila, že její návštěva skončí totální rozhořčením. Toto onemocnění způsobuje, že osoba mluví nejasně a často i hlasitě. Jeden z dalších návštěvníků si totiž postěžoval na Killianovo nevhodné chování vedoucímu, který se rozhodl matku se synem z restaurace vyhodit.

Dopis, který šokoval společnost

V sobotu večer jsme se s rodinou rozhodli zajít na večeři do naší oblíbené restaurace. Ihned se nám dostalo místa a objednali jsme si nápoje, přičemž jsme se rozhodovali, co si dáme jako hlavní jídlo. Jakmile nám číšník přinesl večeři, všichni jsme si pochutnávali, ovšem to pouze do chvíle, kdy jsme byli požádáni, abychom odešli kvůli stížnosti na hlučnost mého čtyřletého syna.

Můj syn Killian se narodil s neurologickou poruchou zvanou dětská apraxie řeči, která intenzivně ovlivňuje jeho život, a to hned v mnoha ohledech – zejména v komunikaci s lidmi a v podobě jeho náhlých výbuchů chování. Je to velmi energické dítě, které má co říct, ale když mluví, jeho slova jsou nejasná. Asi pět minut poté, co jsme se pustili do jídla, k nám přišel vedoucí, zeptal se nás, jak nám chutná a poté nám oznámil něco nečekaného. Ten pán totiž řekl, že musíme odejít z restaurace, protože dostal stížnost na hlučnost mého dítěte. Nemohla jsem tomu uvěřit. 

Jako omluvu nám dal kredit ve výši 20 dolarů se slovy, že jej můžeme použít při další návštěvě. Bohužel žádná další návštěva už nikdy nebude. Proč bych měla svého syna a zbytek rodiny vystavovat takové diskriminaci? Co by mě vůbec mohlo přimět k tomu, abych se vrátila? Byli bychom opět požádáni o odchod, kdyby byl můj syn hlučný? Tohle není v pořádku a já jsme se rozhodla oslovit společnost. Prosím sdílejte tento případ, protože jediný, kdo něco může změnit, jsme my – lidé. 

Výpověď v televizi 

Braunová o své zkušenosti hovořila také s místní televizí. Vysvětlila, že to nebylo tak, že by Killian běhal po restauraci a vyřvával, ale že s nimi seděl u stolu v zadní části, kde nebylo moc lidí. Celá tato situace se však dostala také k vedení restaurace, z níž byla rodina vyhozena. To reagovalo omluvou: „Jsme v kontaktu s rodinou a osobně jsme se omluvili. Snažíme se, aby se všichni hosté cítili v našich restauracích příjemně a vítaně, což se nám bohužel v tomto případě nepodařilo.“

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vedení také dodalo, že se z této neomluvitelné chyby poučí a proškolí celý tým, aby mohl lépe sloužit všem „různorodým“ hostům. Jako kompenzaci dostala rodina dárkové karty, a dokonce i konzultace s organizací, která má usnadnit Killianův život. 

Jaký názor máte na tento srdceryvný příběh vy? 

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
127 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
7 psích plemen, která si skvěle rozumí s kočkami. Jsou trpělivá a nevykazují žádné známky agrese
Události247.cz
Události247.cz
Růst důchodů nekončí: Během následujících měsíců se zvednou hned několikrát. Češi ale vyšší penzi nechtějí hned z několika jasných důvodů
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Fyzioterapeut doporučil 5 cviků, které odbourají bolest zad v bederní oblasti. Navíc posílí okolní svaly, takže fungují i jako prevence
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Miliony mrtvých hladem. V 6. století nad severní polokoulí rok a půl téměř nesvítilo slunce