100letá stařenka trávila své narozeniny sama. Popelář to ale nenechal jen tak a dorazil za ní i s dárkem

Pracovník městských služeb jí slíbil, že v den jejích stých narozenin přijde na návštěvu s překvapením. Svůj slib také dodržel.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé v důchodovém věku často propadají samotě. Mnozí z nich již přišli o své životní partnery; přátelé a kamarádi neustále ubývají a potomci mají vlastní život. Důchodci a postarší lidé tak bývají často o samotě a čím dál tím více se vyhýbají společnosti. Tomuto smutnému faktu nepřidávají ani pokusy různých podvodníků tyto osoby různými způsoby nachytat a dostat z nich peníze.

Odvoz odpadků

Postarší dáma jménem Dorothy však samotou netrpí. Po smrti svého milovaného manžela zůstala ve svém rodinném domečku sama. Děti se přestěhovaly do sousedních měst a ona si postupem času zvykla na život vdovy. Aby se necítila opuštěná, pořídila si také malou fenku, jež pro ni představuje kamarádku, která by jí snesla modré z nebe. Hlavně za piškot a pohlazení.

Když jednou za oknem zahlédla popelářské auto, uvědomila si, že zapomněla před dům vystrčit svůj každotýdenní pytel s odpadky. Situaci se pokusila okamžitě napravit a s těžkým pytlem utíkala k domovním dveřím. Odvoz stihla tak tak. Skupina pracovníků z městských služeb už chtěla odjet, když jeden z nich zahlédl Dorothy, jak se snaží chytit jejich vůz.

Dort se svíčkami

Důchodkyně se tehdy seznámila s popelářem Bobem a dala se s ním do řeči. Během pouhých deseti minut se stali velmi dobrými přáteli. Ben se dozvěděl, že Dorothy zanedlouho oslaví své sté narozeniny. V reakci na to jí slíbil, že v ten slavný den dorazí i s dortem a blahopřáním. Své slovo také dodržel. V den ženiných stých narozenin se najednou rozezněl domovní zvonek.

Dětský narozeninový dort iZdroj fotografie: Depositphotos

Když Dorothy otevřela, před domem stál Ben s dortem s hořícími svíčkami ve společnosti svých spolupracovníků. Tohoto milého gesta se chytla hlavně lokální média, od kterých jej převzala ta světová. Na závěr vyslovil Ben přání, aby mohl s Dorothy oslavit stejným způsobem i její sto páté narozeniny. Ona v rozhovoru jen vtipně poukázala, že jedno století na světě bylo až až.

Co říkáte na milé gesto?

Zdroj: ITVNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat