Rodina adoptovala štěně. Až po době jeho povaha prozradila, že se vlastně nejedná o psa

Rodina procházející se po obchodním centru spatřila ve výloze tak neodolatelné štěně, že se rozhodla si ho osvojit. Nikdo nemohl tušit to překvapení, které se pak dostavilo na veterině.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Adopce štěněte vyžaduje sice mnoho povinností a životních restrikcí, ale nepochybně je to jedna z nejkrásnějších činností, které můžete v životě udělat. Když si rodina adoptuje domácího mazlíčka, většinou počítá s tím, že se styl jejich života změní. Ale to, co se stalo rodině Maribely Sotelové, byla rozhodně nečekaná událost.

Rodina si přála štěně

Maribela a její rodina byli v obchodě v centru Limy v Peru, když tu uviděli za sklem v obchodě opravdu nádherné štěně s cedulkou „K adopci“. Po důkladné rodinné debatě se rozhodli do obchodu zamířit a štěně odkoupit. Drobný pes jim byl prodán za částku odpovídající pouhým 300 korunám, ale radost z nového člena rodiny zastínila jakékoliv pochyby o nízké ceně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nový pes nebyl zrovna krotký

Již během prvních měsíců ve společnosti své nové rodiny projevilo toto štěně – pojmenované dětmi Run Run – svou přátelskou, avšak také do značné míry dovádivou a poněkud neposlušnou povahu. Maribelini rodiče se domnívali, že se jedná o pouhou fázi, přes kterou se po nějakém čase dostane a vyroste z něj zvladatelný pes. To se ale nekonalo.

Začala se objevovat agresivita

Run Run začal během dospívaní vypadat jako statný pes a jeho majitelé byli přesvědčeni, že by dokonce mohl být čistokrevným plemenem. Po nějaké době se však stalo něco zvláštního, co úplně změnilo jeho charakter a začalo znepokojovat celou rodinu. Run Run totiž začal lovit různá zvířata, jež žila v blízkosti jejich domu, jako byly slepice, králíci a husy. Jeho agresivní chování samozřejmě velmi vystrašilo všechny lidi, kteří v jejich sousedství žili.

Dramatické odhalení pravdy

Zmatená rodina Maribely se rozhodla zajet se psem k veterináři a přijít jeho nově nabyté rozpustilosti na kloub. Naštěstí to všechno nebylo způsobeno násilnickou povahou psa, ale jeho prostým instinktem, který na zvíře konečně dolehl. Run Run totiž ve skutečnosti vůbec nebyl pes, ale liška z And, tedy šelma srovnatelná spíše s vlkem než s jedním z našich nejlepších čtyřnohých přátel.

Stejně si ho zkusili nechat

Majitelé se ale i tak rozhodli milovaného Run Runa u sebe doma nechat. Tedy až do momentu, kdy se u dveří rodiny Sotelových objevilo mnoho lidí, kteří si stěžovali na zabití jejich zvířat způsobené Run Runem. Jeho chování majitele čím dál více znepokojovalo, protože nevěděli, zda Run Run nemůže někdy projevit nepřátelské postoje i vůči nim a jejich dětem.

Liška našla vhodný domov

Krátce poté navíc Run Run utekl z domova. Proto jeho rodina nemohla lišku dále zatajovat a požádala o zásah speciální organizace na ochranu zvířat. Ta ho po vypátrání odvezla do specializovaného útulku, kde nadále mohl bez problémů žít. Rodina po incidentu nahlásila organizaci obchod, ve kterém Run Runa označeného za psa odkoupili. Ačkoliv je prodej těchto zvířat nelegální, někteří lidé zkrátka nemají zábrany.

Jak byste při takovém překvapení postupovali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Prostor 108m² podkrovního bytu využili do posledního centimetru: Dominantou jsou mohutné dřevěné trámy
Události247.cz
Události247.cz
Meteorologové: Menší ochlazení potrvá jen chvíli, pak Česko čekají příjemné letní teploty
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund