Obětoval život, aby zpomalil ruská vojska. Ukrajina a celý svět ho oslavuje jako válečného hrdinu

Ukrajinský voják obětoval svůj život, aby znemožnil ruským tankům další postup. O smrtelném nebezpečí věděl, přesto ani na vteřinu neváhal.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Většina z nás by nejspíše pocítila pud sebezáchovy a dobrovolně se na takový úkol nepřihlásila. Tento voják však postavil svou zem a její dobro nad svůj vlastní život a sám se přihlásil k úkolu, u kterého bylo pravděpodobné, že zemře. To, co udělal, vhání slzy do očí. Mise, již se hrdina zavázal provést, se odehrála na mostě na jihu Ukrajiny v Heniczesku.

Obětoval svůj vlastní život

Tento most chtěli ruští vojáci použít k přesunu na druhou stranu. Nebyla jiná možnost, než jej vyhodit do povětří. K misi se přihlásil Vitaliy Volodymyrych Skakun. Věděl, že to bude složité a pravděpodobně zemře, přesto se úkolu ujal. Jeho hrdinský čin výrazně zpomalil útok nepřítele, což umožnilo jednotce přesun a také organizaci obrany. Tento hrdina si rozhodně zaslouží státní vyznamenání, o to již požádalo vrchní vedení.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Válka na Ukrajině má bezesporu mnohem více hrdinů. Hovoří se například o vojácích z Hadího ostrova. „Ruské lodě, jděte do pr***e,“ prohlásili směrem k okupantům pohraničníci. Ruská válečná loď pod pohrůžkou palby požadovala, aby se Ukrajinci vzdali. „Odevzdejte své zbraně a kapitulujte, jinak budeme střílet,“ upozornily invazivní jednotky vojáků. Pak měla nastat smrtící palba a není jasné, zda hrdinové přežili. Spekuluje se, že byli zajati a odvezeni do Sevastopoulu.

Válka se stupňuje

Válka na Ukrajině se každým dnem stupňuje. Ruské síly se opět pokusily dobýt Kyjev a ostřelovali také město Charkov na východě Ukrajiny. O život přišlo několik desítek osob a stovky utrpěly zranění. Ruská raketa v noci zasáhla obytný dům ve městě Černihiv. Město Ochtyrka, které má asi 50 tisíc obyvatel, Rusko podle Kyjeva opakovaně bombardovalo vakuovými bombami. Od čtvrtka, kdy ruské jednotky vpadly na Ukrajinu, zemřelo podle informací nejméně 352 civilistů.

Rusko podle Kyjeva naopak přišlo o 5 300 vojáků, 191 tanků, 29 letounů a stejný počet vrtulníků. Moskva však informace o vlastních ztrátách nezveřejňuje a tvrdí, že ovládla nebe nad celou Ukrajinou. Rusko zvýšilo bojovou pohotovost jednotek se strategickými raketami a bombardéry. Vladimir Putin označil Západ za říši lží. Londýn Putinovu výroku o jaderných zbraních nevěří, spíše se prý snaží odvést pozornost od pomalého postupu jeho armády.

Jaký máte názor na invazi ruského vojska na Ukrajinu?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Mašínová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla