101letá pracující žena se podělila o své tajemství zdraví a dlouhověkosti. Po ránu dělá jednu jedinou věc

Tato žena se se světem podělila o tajemství zdraví a dlouhověkosti. Možná se budete divit tomu, co tato dáma i ve svém věku dělá.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ženě jménem Tao Porchon-Lynch je už 101 let, přičemž od dětství aktivně cvičí jógu. Pokud si však myslíte, že s přibývajícím věkem zvolňuje tempo, jste na omylu. Vede totiž výukové kurzy na Westchester Institute of Yoga, s nimiž začala již v roce 1982, a právě vydala nové instruktážní DVD jógy s bývalou modelkou Tarou Stiles. I přes svůj vysoký věk je zkrátka stále aktivní a plná života. Jaké je tedy její tajemství?

Jak to vlastně začalo

Když byla tato žena 8letou holčičkou, viděla na pláži v Indii skupinu chlapců, která předváděla doslova krkolomné pozice. „Jelikož jsi dívka, jóga není nic pro tebe. Ženy toto zkrátka nedělají,” řekla Tao v ten moment její teta. Dívku cvičení však zaujalo a byla si jistá, že když to zvládnou kluci, dokáže to přece i ona. Žena se také netají častými meditacemi, protože ji velmi uklidňují.

Dodržuje jídelníček

Tao miluje ovoce a zeleninu. Podle jejích slov je vegetariánka, která však sem tam sní nějaké humry nebo krevety. K jídlu si ráda dopřává třeba i sklenku vína, ale nerada pije sama. Víno je totiž dobré na krev. Rozhodně ale nejí jen tak pro zábavu. Dle ní by nikdo neměl jíst až moc velké množství jídla.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tao Porchon-Lynch (@taoporchonlynch100)

Klid je klíčem ke zdraví

Podle Dalajlámy je to právě klid, který je klíčem ke zdraví. Tao s ním naprosto souhlasí. Nesmíte svoji mysl nechat pohltit strachem, to k ničemu nevede. Myslete pozitivně a zakažte špatným myšlenkám, aby se dostaly do vaší mysli. Každé ráno se probuďte a řekněte si, že toto bude ten nejlepší den života. Také vůbec neřešte věk, každý člověk stárne a je to něco, čemu se zkrátka nevyhnete. Není to proto důvod ke smutku.

Jak se o sebe staráte vy?

Zdroj: HuffPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Starý chleba najde uplatnění při smažení i vaření vývaru. Přišla na to kdysi jedna moudrá hospodyňka
Události247.cz
Události247.cz
Falešná rakovina nebo pomoc lidem v tíživé situaci: Podvodníci lákají z lidí peníze přes sociální sítě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jaká je ideální teplota v bytě a proč: Zdraví dospělí by neměli jít pod dvacet, senioři a nemocní po 18 °C
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Co když se střetnou moderní tanky T-90M a Leopard 2: Stroje Ukrajiny jsou rychlejší, ale ruští vojáci mají lepší dovednosti