Kamera zachytila divočáka, který vběhl na zahradu a zaútočil na 70letého důchodce. Ten se mu sotva ubránil

Incidentů, při kterých přemnožená divoká prasata napadají lidi, přibývá. Pokud na ně narazíte, odborníci radí zachovat klid, ustoupit a hlavně je ničím neprovokovat.

i Zdroj fotografie: Vinayaraj / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Přemnožená divoká prasata se stále častěji objevují v bezprostřední blízkosti lidských obydlí. Hledají si potravu v odpadcích ve vilových čtvrtích i na sídlištích a vzbuzují velký respekt. Náhodné setkání s divočákem se totiž může lehce zvrtnout ve velmi nebezpečnou situaci. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil sedmdesátiletý senior, který po útoku zvířete skončil v nemocnici. Chybělo málo a mohlo dojít k tragédii.

Vyděšený důchodce bojoval jako o život

Kanec na nic netušícího důchodce zaútočil nečekaně přímo na zahradě před jeho domem ve městě Kuang-jüan v centrální Číně před pár dny. Děsivou scénu zachytila pouliční kamera. Na záběrech je vidět, jak se vystrašený stařík snaží před zvířetem utéct do bezpečí domova. Jenže mu to není nic platné. Nakonec do něj divočák strčí tak silně, že ho srazí k zemi, kde ve svém řádění pokračuje.

Všechno se odehrává velmi rychle. Napadený senior, který se ani nestačil zvednout ze země, se bránil holýma rukama a ze všech sil křičel o pomoc. Z videa, které zveřejnil youtubový kanál News, je patrné, jak chce divoké prase odstrčit, aby mohl vstát. Po chvíli se mu to podařilo, ale zvíře ho nechtělo ze svých spárů pustit. Stařečkovi se přesto podařilo dostat se ke dřevěné holi, kterou prase udeřil.

Senior skončil v nemocnici s poraněním páteře

To ale zběsilého útočníka neodradilo a vetchého důchodce znovu srazil k zemi. Když se zvíře na letmý okamžik začalo zaobírat kusem oděvu, který ukořistilo, senior vstal a začal se kolem sebe ohánět holí tak dlouho, dokud divoké prase nezmizelo. Sousedé, kteří hororový incident viděli, převezli vyčerpaného a zraněného staříka do nemocnice. Podle webu TheSun lékařská vyšetření odhalila, že během napadení utrpěl poranění páteře.

Přestože na videu není vidět, byla terčem útoku ještě další členka rodiny, která vyvázla s několika zlomenými žebry. Podle odborníků mají divoká prasata velmi ostré zuby, kterými prokousnou i tepnu. Při setkání s nimi je nutné zachovat klid, pomalu ustupovat a neprovokovat je. Podobných incidentů totiž přibývá. Na DámskémDeníku jsme psali o tom, jak na přelomu roku napadl kanec ženu v polské Gdyni. Zvíře jí poškodilo tepnu v noze, ztratila hodně krve a musela podstoupit operaci.

Co říkáte na to, jak dokáže divočák silně zaútočit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články