7letá dívka se rozhodla začít vydělávat, aby mohla zaplatit náhrobek své zesnulé matce. „Babička nemá peníze,“ říká

Holčičku při návštěvě hřbitova rozesmutnilo, že ostatní hroby mají krásné náhrobky a ten její maminky je opatřený jen plechovou tabulkou. Na lepší rodina neměla peníze.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dojemné scény se neodehrávají jen na stříbrném plátně, ale také v reálném životě. Příkladem je příběh sedmileté holčičky, která potřebovala vydělat nějaké peníze. Postavila si malý provizorní stánek a prodávala podomácku vyrobenou limonádu. Neudělala to ale proto, že by si za výdělek chtěla koupit novou panenku, nějakou parádu nebo pamlsky. Potřebovala získat peníze na náhrobek pro svou zesnulou matku.

Na náhrobek neměla babička peníze

Malá školačka Emouree Johnsonová žije u své babičky ve městě Scottsboro v americkém státě Alabama. Její devětadvacetiletá matka totiž v březnu náhle zemřela za zatím nevyjasněných okolností. Holčičku to zdrtilo. Bylo pro ni těžké se s tragickou událostí vyrovnat. Když byla během velikonočních svátků na hřbitově, zaujalo ji, že matčin hrob vypadá jinak než ostatní. Je totiž velmi skromný.

7letý chlapec byl přistižen, jak krade květiny a svíčku z cizího hrobu. Když policie uslyšela důvod, měla slzy na krajíčku

Zatímco všude kolem byly hroby s hezkými náhrobními kameny, ten matčin byl jen označený plechovou tabulkou. Babička vnučce vysvětlila, že náhrobek je příliš drahý a zatím na něj nemá dost peněz. Emouree chtěla, aby její milovaná maminka také měla důstojné místo posledního odpočinku s mramorovým nebo žulovým náhrobkem. „Věděla jsem, že babička nemá peníze. A já jsem se jí snažila opravdu pomoci,“ cituje holčičku deník TheWashingtonPost.

Fotografie holčičky se stala hitem internetu

Sedmiletá dívka totiž přišla s úžasným nápadem, jak by mohla finanční prostředky na náhrobek získat. Vyrobí limonádu a začne ji prodávat před babiččiným domem. Postavila si tam jeden dubnový pátek provizorní stánek a doufala, že brzy bude mít hodně zákazníků. Měla i jakýsi základní marketingový plán. Požádala někoho z blízkých, aby ji u stánku vyfotil a snímek zveřejnil na sociálních sítích. To mělo podnítit zákazníky ke koupi limonády. Odezva byla obrovská.

Dojemnou fotografii dívky, která chce vydělat peníze na náhrobek pro zesnulou matku, lidé hromadně sdíleli a u stánku se zákazníci začali houfovat. Štědrost zákazníků byla ohromující a navíc ještě přinášeli produkty na výrobu další limonády. Nakonec se osiřelé dívce podařilo vybrat v přepočtu přes 350 tisíc korun. Ale to není všechno. Místní kamenická firma babičce s vnučkou nabídla, že náhrobek postaví zdarma. Emouree věří, že by na ni její matka byla hrdá. „Řekla by mi, že to dělám dobře,“ řekla webu BusinessInsider.

Co říkáte na to, co holčička udělala?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Zobrazit další články