Školačka si tancem na vozíčku plní svůj sen: 11letá Karolínka svým vystoupením s kamarádkou rozplakala porotu ČSMT

Někteří účastníci talentových soutěží jsou nezapomenutelní. A roli v tom třeba ani nehraje jejich nadání, nýbrž entuziasmus, se kterým si jdou za svým snem i přes nepřízeň osudu.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Populární talentové soutěže neobjevují jen výjimečně nadané osobnosti, ale odhalují také velmi bolestivé lidské osudy. Stalo se to i v jednom z uplynulých ročníků soutěže Česko Slovensko má talent, vysílaného v roce 2019. Jedenáctiletá tanečnice Karolína Dejová to rozhodně nemá v životě snadné. Kvůli svalové dystrofii je odkázaná na invalidní vozík. Ale nevzdává se.

Dívku vychovávají prarodiče

Spolu se svou o tři roky starší kamarádkou Eliškou Jeřábkovou přijely z Kopřivnice, aby v soutěži předvedly svůj talent. Když dívka na vozíčku stanula před porotou, musela čelit zvídavým dotazům. „Mám vyluxované kyčle,“ odpověděla Karolína na dotaz poroty, co se jí stalo. Ve skutečnosti má svalovou dystrofii. Její matka totiž brala během těhotenství drogy, a proto je dívka handicapovaná již od narození.

O tom, že by měla jedenáctiletá školačka bezstarostné dětství, nemůže být ani řeč. Matka se Karolíny vzdala právě kvůli jejímu zdravotnímu stavu, tudíž se o ni stará babička s dědečkem. Matka o dceru nejeví žádný zájem. „Potkala jsem ji v parku, byli tam i dva strejdové. Říkala, že se jí po mně stýská, a pak už nic,“ vyprávěla dívka. I když jí osud do cesty neustále klade překážky, nepřestává bojovat za své štěstí a místo v životě.

Do umělecké školy ji nevzali

Karolína má ráda tanec a navzdory svému handicapu chtěla chodit do umělecké školy. Když se tam přihlásila, měla smůlu. „Nevzali ji. A tak přišla za mojí mamkou, která je mojí trenérkou. Vyzkoušely jsme to a dnes spolu tančíme už pět let,“ vypráví Eliška. Do televizní soutěže přišly obě dívky s jasným cílem. „Chceme ukázat, že tanec nezná hranice a talent je v každém z nás,“ dodala Eliška.

Jaro Slávik iZdroj fotografie: Nextfoto

Když se rozezněly první tóny skladby Chandlier od zpěvačky Sii a dívky začaly tančit, bylo jasné, že půjde o velmi výjimečné a dojemné vystoupení. V očích porotců i lidí v publiku byly vidět slzy. Nakonec si dívky vysloužily potlesk celého sálu ve stoje. „Líbí se mi, Karolíno, jak bojuješ o svoji šanci, a na tobě Eliško, že jsi při tom. Takhle zápasit se životem, je nevídané.  Moc jsi nás dnes naučila, děkujeme,“ řekl obávaný porotce Jaro Slávik a následně sudí poslali dívky do dalšího kola soutěže.

Co říkáte na vystoupení dívek v talentové soutěži?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články