Věřící v kostele se zprvu zděsili – uprostřed bohoslužby se 5letá holčička zvedla a začala přímo mezi nimi tancovat

Malá dívka se během bohoslužby v kostele zničehonic zvedla a začala tancovat v uličce. Šokovala tím všechny přítomné věřící.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Do kostelů obvykle lidé přicházejí, aby si promluvili s Bohem. Pro věřící část populace jsou významným místem pro jeho uctívání. Očekává se ticho a naslouchání slovům kněze. Aby byla zachována důstojná atmosféra, měli by se v kostelech všichni chovat slušně a nevyrušovat. Pětiletá dívka ze Severní Karolíny porušila všechna pravidla, když začala během bohoslužby tancovat v uličce mezi lavicemi.

Přivést své děti do kostela je vždy výzva

S dětmi to v kostelech bývá složité a své o tom ví každý rodič, který se je tam někdy pokusil přivést. Je určitě přínosné učit děti hodnotám, ale někdy to nejde podle plánu. Některé děti nevydrží dlouho sedět na svém místě, nebo nezvládnou být dlouhou dobu potichu. Rychle se na jednom místě začnou nudit. Nezapomenutelný zážitek připravila věřícím na velikonoční mši v Severní Karolíně malá Charlotte. Ve svých nových růžových šatech jednoduše nevydržela celou dobu sedět v dřevěné lavici.

Probíhaly nejvýznamnější svátky roku

Rodiče Charlotte pravidelně chodili do presbyteriánského kostela Davidson College. Velikonoční mše byla obzvlášť významná a slavnostní. Věřící si připomínali vzkříšení Krista z mrtvých. Pro mnoho z nich jsou to svátky radosti, o kterých se mluví i v písních a hymnách. A radost je přesně to, co Charlotte ve svých svátečních šatech cítila. S dětskou bezprostředností se o ní chtěla podělit se všemi v kostele.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Holčička si nemohla pomoct

Bohoslužba se chýlila ke konci a věřící začali zpívat píseň Mesiáš. Charlotte se zaposlouchala do hudby, po chvíli to nevydržela a zvedla se z místa. Vydala se přímo do uličky mezi lavicemi a začala spontánně tančit do rytmu tónů kostelní hudby. Radostně poskakovala, předváděla otočky a zanechávala přítomné v němém úžasu. V jeden moment se usadila zpět vedle svých rodičů, ale po chvíli se dala opět do tance. Závěrečnou píseň velikonoční mše si pořádně užila a všechny věřící velmi překvapilo její chování.

Reakce rodičů všechny překvapila

Lidé se s mírným zděšením koukali, proč jí rodiče nejdou odvést zpět na její místo. Jejich reakce ale byla zcela jiná. Uvědomovali si, že jejich dcera se na všech bohoslužbách vždy chovala slušně, a proto jí dnes dali příležitost užít si svůj skvělý okamžik. Video z velikonoční mše se rychle rozšířilo po internetu a lidé byli Charlottiným tancem dojati a okouzleni. Malá holčička se prostě rozhodla oslavit Velikonoce podle toho, jaké mají být – plné radosti, lásky a štěstí.

Co říkáte na chování malé Charlotte?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Ocet má na zahradě 3 způsoby uplatnění: Proti plevelu, škůdcům i jako čistič
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství