7letá Maruška tráví všechen svůj volný čas v domově důchodců. Neuvěříte, co tam celé ty hodiny dělá

Dívenka si oblíbila návštěvu domova důchodců, do kterého pravidelně dochází. Tím, co tam dělá, zpříjemňuje den všem zdejším obyvatelům.

domov-duchodcu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Již v útlém věku se u některých dětí projeví jejich zvláštní schopnosti a talent, který by měly dále rozvíjet. Někteří se zaměřují na hudbu, tanec či sport, jiní zase excelují v logice či matematice. Malá Maruška se však vydala ještě jiným směrem. Oblíbila si navštěvovat domov důchodců, kde se může naplno věnovat své oblíbené aktivitě a zároveň tím zpříjemňovat chvíle zdejším obyvatelům.

Dvakrát týdně navštěvuje domov důchodců

Sedmiletá Maruška chodí do první třídy a jako většina jejích spolužáků je velmi zvídavá. Dosud v ničem extra nevynikala, neobjevila nic, co by ji naplňovalo a bavilo. Ovšem až do doby, kdy ji její maminka vzala do svého zaměstnání. Pracuje v domově důchodců v Minnesotě. Dívka zprvu nevěděla, co tam bude dělat, a tak se rozhodla, že si s sebou vezme nějaké knihy. Poté ji napadlo, že z nich bude místním obyvatelům předčítat.

Tato činnost ji natolik zaujala, že začala pravidelně dvakrát týdně docházet za seniory, kterým četla z různých knih. Velmi ráda s nimi trávila čas. Web RfdTV uvádí, že se díky tomu zlepšily její čtenářské dovednosti a mnoha svým novým zdejším přátelům velmi obohatila životy. Matka na ni dohlíží, aby se nestalo, že by někoho obtěžovala. Všichni obyvatelé jsou z jejích návštěv ale nadšení a těší se na každé další čtení.

Našla si zde přátele, kteří ji toho mnoho naučili

Maruška se velmi spřátelila s místní starou ženou, bývalou učitelkou, která se díky tomu vrátila zpět do své kantorské role. Snaží se dívku motivovat k bezchybnému čtení, dokonce jí nakoupila i složitější knihy, aby se holčička naučila výborně číst. Maruščina matka uvedla, že se díky tomu její dceři enormně zvýšilo sebevědomí. Je šťastná, když může seniory navštívit a zpříjemnit jim den svým čtením. Reportáž o jejím počínání, která byla zveřejněna na YouTube, se stala velmi opěvovanou.

Každý by si měl z Maruščina mezigeneračního přístupu vzít ponaučení. Dívka je inspirací pro mnoho lidí. Děti by měly navštěvovat své prarodiče, protože jejich společně strávený čas je velkým přínosem pro obě strany. Na DámskémDeníku jsme zveřejňovali článek, ve kterém se zmiňujeme o pozitivním vlivu, který mají vnoučata na své prarodiče. Prodlužují jim totiž život.

Co říkáte na dívenčinu zálibu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články